Legia Warszawa przegrała w Gdańsku. Dużo goli w Częstochowie i Szczecinie

Niedzielne mecze w PKO Ekstraklasie nie zawiodły. W najciekawszym pojedynku Legia Warszawa przegrała 1:3 (0:1) z Lechią Gdańsk. Postrzelały również Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Wicemistrzowie ograli Wartę Poznań 3:0 (2:0), a szczecinianie beniaminka z Łęcznej aż 4:1 (2:1).
Maciej Gajos otworzył wynik niedzielnego hitu w Gdańsku. Pomocnik popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego. Fot. Piotr Matusewicz/East News
Niedzielne granie rozpoczęli wicemistrzowie z Częstochowy. Raków odrabia zaległości w PKO Ekstraklasie, będąc coraz bliżej ścisłej czołówki ligi. Drużyna trenera Marka Papszuna nie miała najmniejszych problemów z ograniem rewelacji poprzedniego sezonu, Warty Poznań. Sytuacja poznaniaków jest coraz trudniejsza. Warta jest przedostatnia w ligowej hierarchii. Drużyna wygrała tylko jedno na dziesięć spotkań.

Raków Częstochowa - Warta Poznań 3:0 (2:0)
Bramki: Milan Rundić (22), Vladislavs Gutkovskis (45), Andrzej Niewulis (47)

W Szczecinie kolejny raz błysnął Kacper Kozłowski. Młody reprezentant Polski zdobył w meczu z Górnikiem Łęczna gola i dołożył asystę. Choć początkowo wydawało się, że spotkanie w Szczecinie może nie ułożyć się tak źle dla beniaminka.

Decydująca okazała się jednak końcówka pierwszej i początek drugiej połowy. Tuż przed przerwą do swojej bramki trafił Kryspin Szcześniak. A cztery minuty po gwizdku w drugiej części na 3:1 podwyższył wspomniany Kozłowski. Dzieła dokończył Michał Kucharczyk, zamykając emocje w 60. minucie spotkania.

Pogoń Szczecin - Górnik Łęczna 4:1 (2:1)
Bramki: Sebastian Kowalczyk (30), Kryspin Szcześniak (45-s), Kacper Kozłowski (49), Michał Kucharczyk (60) - Bartosz Śpiączka (40)

Problemów mistrzów Polski ciąg dalszy. Drużyna trenera Czesława Michniewicza przegrała piąty raz w ósmym meczu w lidze. Tym razem górą Lechia Gdańsk, która w Trójmieście nie pozwoliła na wiele drużynie ze stolicy.

Legia zaprezentowała zupełnie inną twarz niż w środku tygodnia, świetnie prezentując się w Lidze Europy. Warszawianie popełniają w krajowych rozgrywkach za dużo błędów, które skrzętnie wykorzystują przeciwnicy.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 3:1 (1:0)
Bramki: Maciej Gajos (34), Jarosław Kubicki (54), Łukasz Zwoliński (68) - Tomas Pekhart (88-k)