Masaż kobido - lifting bez botoksu i skalpela

Paulina Szymańska
Chcesz wyglądać młodziej? Masz ochotę na lifting, ale nie chcesz stosować botoksu? Masaż twarzy kobido jest tym, czego potrzebujesz. Ta japońska technika daje naturalny efekt liftingu bez użycia jakiejkolwiek inwazyjnej metody czy operacji.
Kobido to znacznie więcej niż tylko masaż zapobiegający starzeniu się twarzy. Nie jest jednak zbytnią przesadą nazwanie masażu kobido naturalnym liftingiem. Po zabiegu twarz wygląda na wypoczętą, świeższą i młodszą. Cera jest nieskazitelna i odżywiona prz pexels.com

Czym jest masaż kobido?

Japoński masaż Kobido to jedna z najskuteczniejszych metod terapeutycznych, która pozwala w naturalny sposób znacząco poprawić kondycję skóry i zminimalizować procesy starzenia. Technika masażu kobido poleca na ugniataniu, głaskaniu i szczypaniu skóry twarzy i dekoltu. Dzięki tej technice, rozpoczyna się proces rozluźniania mięśni mimicznych twarzy, a także pobudza jej punkty energetyczne. Następny etap do drenaż limfatyczny, który poprawia krążenie krwi twarzy, szyi i dekoltu.

Zgodnie z filozofią i tradycjami Wschodu, piękno jest wynikiem doskonałej równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Starożytne i wyrafinowane techniki kobido mają na celu utrzymanie i przywrócenie harmonii w tych trzech obszarach.


Pierwsza wzmianka o masażu kobido pochodzi z 1472 z japońskich kronik. W małej gospodzie Suruga (obecnie Shizuoka) dwaj najlepsi mistrzowie masażu Ammy wzięli udział w konkursie, pod koniec którego nie ogłoszono zwycięzcy. Postanowili więc połączyć swoje talenty i założyć dom piękna kobido. Wysoka skuteczność masażu sprawiła, że technika była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zalety masażu twarzy dostrzegła także Cesarzowa.

Technika masażu twarzy kobido

Stymulacja twarzy kombinacją wyżej wymienionych technik energetycznych, stosowany jest w sposób subtelny, szybki i rytmiczny. Wywołuje wspaniały efekt odprężenia, łagodzi mięśnie twarzy i szyi, jednocześnie uwalniając obszary napięć wywołujących zmarszczki.

Podczas masażu kobido palce, nadgarstki, przedramiona, ramiona są zabiegane w sekwencji synchronicznych gestów (wygładzanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracje, szczypanie). W zależności od intensywności i szybkości wykonywania gestów działanie na struktury twarzy jest mniej lub bardziej głębokie, a celem sesji jest wywołanie na twarzy prawdziwego efektu „liftingu”.

Kobido łączy się z drenażem limfatycznym (w celu usunięcia toksyn), refleksologią twarzy i akupresją shiatsu, japońską terapią, która pomaga przywrócić i zrównoważyć energię organizmu.

Masaż kobido efekty

Już po pierwszej sesji tego „nieoperacyjnego liftingu twarzy” zauważysz efekty, które zwiększają się w średnim i długim okresie regularnego stosowania. Po około 8-10 zabiegach znikają widoczne defekty twarzy, takie jak obrzęki i worki pod oczami.

Wyglądanie na kilka lat młodziej to nie jedyna korzyść, jaką może zaoferować masaż twarzy kobido, są też inne korzyści:


Ile trwa masaż kobido?

Masaż kobido trwa od 60 do 100 minut w zależności od wybranego salonu. Cena kobido również jest zależna od miasta i zaczyna się od 200 do nawet 450 złotych za jedną sesję.

Według tradycji, masażysta powinien używać wyłącznie organicznego olejku jojoba, który również uważany jest za wyjątkowo dobrze tolerowany przez u osób z wrażliwą skórą. Oczywiście przed aplikacją można skonsultować się z terapeutą, którego olejku używa się, często też można uwzględnić indywidualne życzenia klientów.

Jak się przygotować do masażu kobido?

Przed każdą sesją eksperci zalecają całkowite oczyszczenie twarzy z makijażu i kremów. Wystarczy dokładnie umyć twarz tonikiem lub wodą i pozostawić skórę do wyschnięcia.

U masażysty zajmij wygodną pozycję i zrelaksuj się. Nie myśl o problemach i troskach. To pozwoli ci na przejście w stan głębokiego odprężenia.

Przeciwwskazania do masażu kobido

Ten rodzaj masażu nie jest zalecany kobietom w ciąży, osobom chorym na raka lub chorym na serce. W przypadku gorączki, wysypki, niedawnej blizny lub ciężkiego trądziku pielęgnacja będzie wykonywana łagodniej, lub może być przeciwwskazana, w zależności od ciężkości stanu.

Osoby, które wcześniej doznały urazu szyi lub mają przepuklinę dysku, powinny skonsultować się z lekarzem przed wizytą w salonie masażu. Dodatkowymi przeciwwskazaniami są niedawne operacje w obrębie twarzy i szyi, problemy skórne jak łuszczyca, egzema lub trądzik różowaty.

Aby zapewnić skórze twarzy czas na odpoczynek, nie zaleca się również łączenia masażu kobido z innymi zabiegami kosmetycznymi, takimi jak wstrzykiwanie botoksu czy elektroliza.