Kinga Duda o swojej pracy w warszawskiej kancelarii. "Ciekawe wyzwania w fantastycznej atmosferze"
Córka prezydenta Andrzeja Dudy pracuje jako aplikantka adwokacka w jednej z renomowanych warszawskich kancelarii. Kinga Duda zamieściła w sieci wpis, w którym oceniła swoje miejsce pracy.
Kariera Kingi Dudy
Choć młoda prawniczka unika obecności w mediach, nie udziela wywiadów oraz rzadko pojawia się publicznie, to wielu internatów ciekawi to, co dzieje się w jej życiu zawodowym i prywatnym.Przypomnijmy, że Kinga Duda jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie zawodowe.
Była na prestiżowym stażu w Londynie, na który dostała się po wyróżnieniu w międzynarodowym konkursie. W międzyczasie odbyła również staż w Parlamencie Europejskim.
Pracowała też społecznie przez krótki okres w kancelarii Prezydenta RP. Miała być w gronie doradców prezydenta "głosem młodego pokolenia" i doradzać w kwestiach związanych z młodymi.
Potem, jak udało się ustalić redakcji naTemat.pl, 26-latka rozpoczęła staż w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w ramach szkolenia aplikantów adwokackich.
Kinga Duda pracuje w warszawskiej kancelarii
Jakiś czas temu Duda dostała pracę w jednej z warszawskich kancelarii. Konsekwentnie rozwija swoją karierę, jednak do tej pory oficjalnie nie wypowiadała się o tym, czy jest zadowolona ze swojej pozycji.
Jej ostatni post na profilu w serwisie branżowym LinkedIn rozwiał wątpliwości. Córka prezydenta napisała kilka słów o swoim obecnym pracodawcy.
Kancelaria, w której pracuje Kinga Duda, ogłosiła, że poszukuje prawników do zespołu rozwiązywania sporów. "Zapraszamy! Ciekawe wyzwania w fantastycznej atmosferze" – napisała zachwycona córka głowy państwa, udostępniając publikację dotyczącą rekrutacji.
Jakimi sprawami zajmuje się Kinga Duda?
Na stronie internetowej kancelarii możemy dowiedzieć się, że Kinga Duda to aplikantka adwokacka, która pracuje właśnie w dziale rozwiązywania sporów. Specjalizuje się w postępowaniach arbitrażowych oraz sądowych z dziedziny prawa cywilnego oraz wynikających z realizacji projektów technologicznych.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut