Pięć bramek i kapitalne zwycięstwo Lecha Poznań. Legia Warszawa znów przegrała

Lech Poznań po wspaniałym meczu pokonał w Lubinie Zagłębie 3:2 (2:0) i umocnił się na czele tabeli PKO Ekstraklasy. Tymczasem w Krakowie Legia Warszawa przegrała pierwszy raz od 16 lat z Cracovią 0:1 (0:1) i wciąż tkwi w strefie spadkowej rozgrywek. Mistrzowie Polski ponieśli jedenastą porażkę w sezonie 2021/2022.
Legia Warszawa przegrała po raz jedenasty w sezonie, tym razem na stadionie Cracovii Fot. Artur BARBAROWSKI/East News
Mistrzowie Polski przegrali w Krakowie z Pasami pierwszy raz od 16 lat, do tego ponieśli już jedenastą porażkę w sezonie 2021/2022 i wciąż tkwią w strefie spadkowej. Jedyną bramkę meczu zdobył w 19. minucie Pelle van Amersfoort. Piłkę w pole karne gości wrzucił Michał Siplak, ta minęła czterech defensorów Legii, a Holender spokojnie ją przyjął i posłał obok Artura Boruca.

Warszawianie nie potrafili odpowiedzieć, nie pomogły zmiany i kolejne ataki. Z minuty na minutę Cracovia coraz lepiej radziła sobie z ofensywą Wojskowych i zapracowała solidnie na wygraną z pogrążonym w kryzysie mistrzem Polski. Legioniści zajmują miejsce 17. w PKO Ekstraklasie, punkt ponad ostatnią Wartą Poznań. Pasy wskoczyły na dziesiąte miejsce w lidze.

Cracovia Kraków - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramka: Pelle van Amersfoort (19)

Liderem rozgrywek pozostał poznański Lech, który po zaciętej walce ograł Zagłębie Lubin, czyli ekipę trenera Dariusza Żurawia. Kolejorz prowadził do przerwy po bramkach Antonio Milicia oraz Joao Amarala. Lider rozgrywek potrzebował dwunastu minut, by rozstrzygnąć mecz, choć Miedziowi dzielnie walczyli o wygraną. Po przerwie kontakt zapewnił im Kamil Kruk.

Ale zaraz Lech skontrował i Jakub Kamiński podwyższył na 3:1. Zagłębie trafiło po raz drugi w 60. minucie, ale Kolejorz i tak zgarnął pełną pulę. I na czele rozgrywek ma trzy "oczka" więcej od Pogoni Szczecin oraz pięć od Lechii Gdańsk. Miedziowi plasują się na pozycji 14. i po czterech kolejnych porażkach mają tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 2:3 (0:2)
Bramki: Kamil Kruk (50), Lorenco Simić (60) - Antonio Milić (6), Joao Amaral (12), Jakub Kamiński (54)