Ogórek czuje się coraz lepiej. Dokucza jej jednak jeden z objawów pocovidowych

redakcja naTemat
W całej Polsce rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Pod koniec listopada na COVID-19 zachorowała Magdalena Ogórek, o czym sama poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. Choć początkowo koronawirus dawał jej w kość, prezenterka TVP czuje się znacznie lepiej. Niestety dokucza jej objaw postcovidowy.
Magdalena Ogórek zmaga się z bezsennością po COVID-19. Fot. Jan Bielecki / East News

Ogórek o powikłaniach po COVID-19

W środę 24 listopada Magdalena Ogórek poinformowała o otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Już wtedy dziennikarka zapewniła, że jej stan jest stabilny. "Walczę dzielnie z COVID-19. Podła to choroba. Wszystkich Czytelników, oczekujących od dziś na książkę z podpisem, proszę o cierpliwość" – napisała we wpisie na Twitterze.

We wtorek gwiazda Telewizji Polskiej pocieszyła fanów wiadomością o tym, że czuje się znacznie lepiej. Problemem okazały się zaś powikłania po przebytej chorobie. "Biegam już o własnych siłach, a w czwartek wracam do pracy. To, co dokucza mi po COVID-19, to bezsenność. Lekarz na szczęście pociesza, że minie. Miejmy nadzieję, bo to nic miłego" – przekazała za pomocą Instagrama.
"Cieszę się bardzo, że już lepiej", "Pani Magdo, cieszę się że wróciła pani do zdrowia", "Jest pani śliczna kobieta. Nieśmiały uśmiech a jaki zmysłowy" – komentują pod jej zdjęciem fani.

Nowe obostrzenia na grudzień

7 grudnia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia, które są częściowo wynikiem niepokojącej mutacji koronawirusa zwanej omikron. Jak wcześniej pisaliśmy w naTemat, po pierwsze rząd pracuje nad zmianą prawa. Trwają prace nad ustawą, która pozwoli pracodawcom wymagać od pracowników negatywnego testu na obecność koronawirusa. Testy będą refundowane przez państwo.


Ponadto od 15 grudnia w życie mają wejść m.in. obniżone limity do 30 proc. w restauracjach, barach i hotelach (zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę), ograniczenie limitów do 75 proc. w transporcie publicznym czy wprowadzenie obowiązkowych testów dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadanie certyfikatu covidowowego.
Czytaj także: Obowiązkowe szczepienia na COVID-19 dla trzech grup zawodowych. Kogo obejmą?

Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut