Za mało się o nich mówi. Oto 7 niedocenianych nieanglojęzycznych seriali dostępnych na Netfliksie
- "Stranger Things" czy "House of Cards" to jedne z najpopularniejszych seriali Netfliksach, o których swego czasu było bardzo głośno.
- Takie zagraniczne produkcje, jak "Norseman" czy "Dom kwiatów" nie wywołały jednak większej dyskusji, choć również na to zasłużyły.
- Oto siedem niedocenianych nieanglojęzycznych seriali dostępnych na Netfliksie.
7. 3% (twórca Pedro Aguilera, 2016-)
"3%" to brazylijski serial, na który uwagę powinni zwrócić fani thrillerów science-fiction. W świecie przyszłości jedynie elita żyje na mlekiem i miodem płynącej niebiańskiej wyspie, podczas gdy wszyscy inni muszą walczyć o przetrwanie w slumsach. Jedynie 3% z nich ma szansę dołączyć do grona wybranych – co zrobią, żeby się w nim znaleźć?
6. Moje pierwsze sprawunki (twórca Junji Ōuchi, 2013)
"Moje pierwsze sprawunki" to japoński serial dokumentalny, który naszym kręgu kulturowym jest dość kontrowersyjny, gdyż pokazuje dzieci w wieku od 2 do 5 lat, które wysyłane są po tytułowe... sprawunki.
"Czy my, Europejczycy (i wszyscy ludzie Zachodu), za bardzo chuchamy i dmuchamy na dzieci, wychowując nieprzystosowanych do życia dorosłych? A może to Japończycy przesadzają, bo dzieci w tym wieku powinny bawić się w piachu i błocie, zamiast kupować ryby na targu?" – zastanawiała się w swojej recenzji Ola Gersz.
5. Ares (twórcy Pieter Kuijpers, Iris Otten, 2020)
"Ares" to niemal nieznana duńska produkcja, której nie powinni przeoczyć fani horrorów. Opowiada o tytułowym tajnym studenckim stowarzyszeniu, do którego należą m.in. Rosie i Jacob. Przyjaciołom początkowo są pod wrażeniem sprawowanej przez Aresa władzy, jednak wkrótce odkrywają, że kryją się za nią siły z piekła rodem.
4. Norseman (twórcy Jon Iver Helgaker, Jonas Torgersen, 2016–2020)
Norweski serial dla fanów "Wikingów", choć... nie do końca. "Norseman" nie jest bowiem produkcją quasi-historyczną, a komedią, będącą niejako pastiszem produkcji o wikingach. Akcja serialu osadzona jest pod koniec XVIII wieku i pokazuje zmiany, jakie zaszły w życiu mieszkańców małej osady po odkryciu szlaków żeglugowych na Zachód.
3. Szkoła dla elity (twórcy Carlos Montero, Darío Madrona, 2018-)
Dla wielu osób hiszpańska "Szkoła dla elity" to rozrywka z gatunku "grzesznej przyjemności", ale za to... jakiej! Trzeba przyznać twórcom, że od paru sezonów udaje im się utrzymać zainteresowanie widzów młodzieżową produkcją z wątkami kryminalnymi, dzięki wprowadzaniu nowych bohaterów, zbrodni oraz... większej liczby seks-scen.
2. Dom kwiatów (twórca Manolo Caro, 2018 - 2020)
Meksykańską czarną komedią powinny zainteresować się fanki (oraz fani) "Gotowych na wszystko". "Dom kwiatów" to bowiem serial opowiadający o tym, co się dzieje, gdy rodzinne sekrety i grzeszki zaczynają wychodzić na jaw. Historia zaczyna się, gdy nestor rodziny prowadzącej kwiatowy biznes sprowadza do swojego domu dzieci ze związku ze zmarłą kochanką.
1. Bardzo tajne służby (twórca Jean-François Halin, 2015 - 2018)
"Bardzo tajne służby" to francuski serial, który ma coś w sobie z klasycznego filmu Stanleya Kubricka "Dr. Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem bombę", gdyż w podobnie satyryczny sposób podchodzi do tych samych tematów. Akcja zaczyna się w momencie, gdy zaledwie 23-letni André Merlaux zostaje zwerbowany do francuskiego wywiadu i musi poddać się nie zawsze logicznym szkoleniom.