Makabryczne odkrycie na lotnisku. W podwoziu znaleziono zwłoki mężczyzny
- W jednym z samolotów lecących z Gambii do Wielkiej Brytanii dokonano makabrycznego odkrycia
- Zwłoki czarnoskórego mężczyzny znajdowały się w podwoziu
- Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających jego tożsamość
Jak przekazały władze Gambii w tym tygodniu, w podwoziu samolotu lecącego z Gambii do Wielkiej Brytanii znaleziono martwego mężczyznę. – Niezidentyfikowane ciało czarnoskórego mężczyzny zostało odnalezione w odrzutowcu obsługiwanym przez linie lotnicze TUI (brytyjską linię lotniczą). Samolot leciał ze stolicy Gambii, Bandżulu, na londyńskie lotnisko Gatwick – powiedział Ebrima Sankareh, rzecznik rządu Gambii we wtorek. Według rzecznika rząd Gambii otrzymał informacje o incydencie w tym tygodniu od angielskiej policji Sussex, mimo że lot odbył się 5 grudnia.
Powiedział, że mężczyzna został odnaleziony bez dokumentu tożsamości. Utrudnia to więc ustalenie jego imienia, nazwiska, wieku czy narodowości. Na tym etapie tożsamość mężczyzny nie jest znana. Jak informuje CBS, Władze Gambii współpracują z brytyjską policją. Ciało zostało zabrane do kostnicy w celu przeprowadzenia testów DNA. Śledztwo jest w toku.
Rzecznik lotniska Gatwick przekazał kondolencje rodzinie. – To bardzo smutna wiadomość, a nasze myśli kierują się do rodziny i przyjaciół zmarłego – powiedział.
Pasażerowie na gapę próbują nielegalnie migrować do innych krajów
Jak podaje CBS, pasażerowie na gapę w samolotach i statkach z Afryki do Europy zdarzali się już wcześniej. Na początku tego roku policja w Amsterdamie znalazła pasażera na gapę ukrytego w przednim kole samolotu transportowego lecącego z Kenii. W zeszłym roku straż graniczna odkryła z kolei ciało Nigeryjczyka w podwoziu samolotu lecącego na lotnisko Schiphol. W 2015 roku holenderskie władze odkryły ciało w podwoziu samolotu z Afryki na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. W listopadzie trzech pasażerów na gapę zostało znalezionych na sterze statku na Wyspach Kanaryjskich po 11-dniowym rejsie oceanicznym z Nigerii. – Ten niefortunny incydent, choć rzadki, pokazuje, jak zdesperowani są niektórzy ludzie, wybierając tak ryzykowną drogę migracji – powiedział Rida Lyammouri, starszy pracownik Policy Center for the New South, marokańskiej organizacji skupiającej się na ekonomii i polityce. Dodał, że to nie powstrzyma niektórych mieszkańców Afryki Zachodniej przed podejmowaniem ryzykownych prób przedostania się do Europy. W związku z czym nadal niestety będziemy obserwować śmierć ludzi na Morzu Śródziemnym i na pustyni Sahel.