Kurska jednak kończy pracę przy "Pytaniu na śniadanie". Jest oficjalny komunikat TVP

Weronika Tomaszewska-Michalak
04 stycznia 2023, 16:05 • 1 minuta czytania
Joanna Kurska nie będzie już szefową programu "Pytanie na śniadanie". Telewizja Polska wydała oficjalny komunikat, z którego dowiadujemy się, że doszło do rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron.
Kurska rozwiązała umowę z TVP. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Joanna Kurska była szefową "Pytania na śniadanie" od września 2022 roku – objęła stanowisko natychmiast po tym, gdy Jacek Kurski przestał być szefem TVP, a na stanowisku zastąpił go Mateusz Matyszkowicz.

Na krótko przed odwołaniem go ze stanowiska Kurski stwierdził w wywiadzie, że jego żona – przez lata związana z mediami – zrezygnowała w 2016 roku z pracy w telewizji publicznej właśnie z uwagi na pełnioną przez Kurskiego funkcję.

Minęły trzy miesiące od przejęcia przez Kurską nowego stanowiska i szefowa "PnŚ" poszła na dwutygodniowy urlop. Zbiegło się to z informacją, że jej mąż dostał nową pracę w Banku Światowym w Waszyngtonie. Już wtedy media spekulowały, że na Woronicza nie wróci. Jej niektóre decyzje miały się też nie podobać nowemu prezesowi.

Na początku stycznia Onet podał, że żona byłego prezesa TVP miała złożyć wypowiedzenie, a w czwartek po wydaniu "Pytania na śniadanie" ma pożegnać się z zarządzanym przez siebie zespołem. Z kolei źródła TVP w rozmowie z Wirtualnymi Mediami mówiły, że 47-latka kończy pracę przy śniadaniówce TVP, ale firma miała rozwiązać z nią umowę za porozumieniem stron, a Kurska jako pierwsza miała o to nie wnioskować.

TVP wydała oficjalny komunikat ws. Joanny Kurskiej. Rozwiązano umowę za porozumieniem stron

W środę 4 stycznia na oficjalnej stronie publicznego nadawcy ukazał się komunikat. Potwierdzono w nim, że "Telewizja Polska i Joanna Kurska rozwiązali umowę o pracę za porozumieniem stron".

"Misja Joanny Kurski jako szefowej 'Pytania na śniadanie' zakończyła się sukcesem: odświeżeniem formatu, udanym liftingiem studia, zwiększeniem zarówno udziałów, jak i wolumenu Widzów. Dotychczasowa formuła współpracy uległa jednak wyczerpaniu" - dodano.

Przypomnijmy, że Joanna Kurska (wcześniej Joanna Klimek) w mediach pracuje od lat. Przez pewien czas pełniła funkcję wydawcy programów: "Gościa Wydarzeń", "Daję słowo" i "Państwo to my" w Polsacie. Wcześniej przez cztery lata była zatrudniona w redakcji "Interwencji".

W 2016 roku została wiceszefową biura koordynacji programowej TVP (wcześniej pracowała tam 2007 roku), a potem przejęła kierownictwo nad całym biurem. Z Jackiem Kurskim poznała się w pracy. Media zaczęły donosić o ich związku w 2016 roku (rok po rozwodzie Kurskiego z jego pierwszą żoną), w 2018 roku wzięli ślub cywilny, a w 2020 - ślub kościelny.

Kurska również miała wtedy już za sobą jeden rozwód. Jej były mąż, Tomasz Klimek, również pracował w TVP, a od trzech lat był odpowiedzialny za współtworzenie "Sylwestra Marzeń". Jak donosiły Wirtualne Media, w ubiegłym tygodniu został odsunięty od pracy przy koncertach dla TVP. Miało pójść m.in. o zaproszenie Mel C do Polski.