Oburzający materiał "Wiadomości" o 91-letniej bohaterce. "Potraktowaliście ją jako osobę dającą się wykorzystywać"

Sobotnie wydanie "Wiadomości" przedstawiło Wandę Traczyk-Stawską jako osobę zmanipulowaną przez opozycję.
Sobotnie wydanie "Wiadomości" przedstawiło Wandę Traczyk-Stawską jako osobę zmanipulowaną przez opozycję. Fot. Screen z YouTube'a / Polska Grupa Polityczna
Sobotnie wydanie "Wiadomości" zaprezentowało swoją "ocenę" Marszu Wolności, który odbył się w Warszawie. Jedną z osób przemawiających podczas wydarzenia zorganizowanego przez opozycję była uczestniczka Powstania Warszawskiego, 91-letnia Wanda Traczyk-Stawska. TVP w swoim materiale stwierdziła, że kobieta została zmanipulowana przez polityków. W internecie aż zawrzało.

– Chorzy, słabi czy kombatanci sprzed lat - tacy bohaterowie przyciągają uwagę. Dlatego politycy od zawsze chętnie posiłkowali się ich historiami. Gorzej, jeżeli te inspiracje są fałszywe, albo jeśli dzieje się to w sposób zupełnie niezgodny z rzeczywistością, bo wtedy to jest już manipulacja – w taki sposób zapowiedział materiał TVP Krzysztof Ziemiec, w którym Konrad Warzocha sporo czasu poświęca Wandzie Traczyk-Stawskiej. Telewizja publiczna przedstawiła obraz uczestniczki Powstania Warszawskiego jako ofiary opozycji, która została dwukrotnie wykorzystana przez politycznych przeciwników PiS. Pierwszy raz miało się to stać, gdy nie wpuszczono 91-letniej kobiety do Sejmu, a drugi podczas sobotniego Marszu Wolności.

Słowa z marszu Wandy Traczyk-Stawskiej o tym, żeby "najsłabsi mieli pomoc", dziennikarz TVP dokończył: "a nie stanowili broń polityczną".
Internauci komentują
Na reakcję mediów społecznościowych nie trzeba było długo czekać. "Potraktowaliście panią Wandę, powstańca, jako osobę bezwolną i dającą się wykorzystywać. Hańba @WiadomosciTVP" – napisała na swoim Twitterze dziennikarka TVN Katarzyna Kolenda-Zaleska. Inne komentarze były utrzymane w podobnym tonie. "Zastanawia mnie, jak kilka osób z Woronicza łączy deklarowane przez siebie głębokie przywiązanie do religii z pracą dla maszyny zorganizowanego kłamstwa i manipulacji" – napisał jeden z użytkowników. "Pani Wanda to osoba w podeszłym wieku, ale w pełni sił umysłowych, przymusu nie zauważyłam" – dodała inna osoba.
Przemówienie podczas Marszu Wolności
– Przyszłam tu prosić, żebyście pamiętali, że najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony. Ale przyszłam także powiedzieć wam, że te heroiczne matki znam, uczyłam takie dzieci. Jestem żołnierzem, ale jestem nauczycielką. Przyszłam, bo moje sumienie nauczycielskie nie pozwoliło mi zostawić Adriana, Kubę, tych wszystkich, którzy potrzebują pomocy pilnie. Te matki potrzebują waszego wsparcia, bez tego nie zwyciężą – powiedziała Wanda Traczyk-Stawska podczas "Marszu Wolności".

W dalszej części swojego przemówienia wspominała także o tym, że jest osobą bezpartyjną, bowiem ją interesuje tylko Polska. Na koniec dodała, że Polacy nie mogą pozwolić na utratę stanowiska w Unii Europejskiej. – Bez Unii Europejskiej jesteśmy mucha na słonia – powiedziała.
Trwa ładowanie komentarzy...
Mirki i mirabelki dają zarobić. [b]Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym[/b]

Mirki i mirabelki dają zarobić. Wykop.pl ze świetnym wynikiem finansowym

No w końcu! [b]Znamy datę wyborów samorządowych[/b]

No w końcu! Znamy datę wyborów samorządowych

Michał BoniMichał Boni

15 sierpnia będziemy oglądali defiladowy przemarsz warszawską Wisłostradą wojsk różnych formacji z historii Polski. Wieść niesie, że będą oddziały z czasów Mieszka i Chrobrego, aż do najbardziej współczesnych. Takie defilady w sposób naturalny rodzą poczucie dumy. Pokazują najlepsze tradycje, dają siłę, wyzwalają emocje i budują tożsamość, polską tożsamość.

Dubois i StępińskiDubois i Stępiński

Niedługo będą dwa lata, jak w serii Polski Teatr Internetowy opublikowaliśmy tekst, który nic a nic nie stracił na aktualności, choć wymagał drobnych uzupełnień. Zmęczony mężczyzna zaparkował skuter wodny przy molo rzucając niedbale cumę oficerowi ochrony i rozpinając po woli piankę ruszył ku okazałej willi.

[b]Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor.[/b] Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy
O TYM SIĘ MÓWI

Pitera obnaża hipokryzję ws. Gawor. Wspomina niewygodny epizod z dziejów prawicy

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. [b]Część roślin jest silnie trująca[/b]
ANNA KACZMAREK

Nie wszystko, co rośnie na łące jest zdrowe. Część roślin jest silnie trująca