Piotr K. usłyszał zarzut nieprawidłowego obracania kosmetykami. Odebrano mu paszport, nie może opuszczać kraju

Prokuratura postawiła Piotrowi K. zarzut nieprawidłowego wprowadzania do obrotu wybielacza WhiteTime
Prokuratura postawiła Piotrowi K. zarzut nieprawidłowego wprowadzania do obrotu wybielacza WhiteTime Fot. Facebook.com/Piotr K
To może być początek końca "kariery młodego milionera" Piotra K. O nieprawidłowościach przy biznesach z nim związanych pisaliśmy wielokrotnie. Teraz, po miesiącach pracy, prokuratura postawiła K. zarzut dotyczący nieprawidłowego obrotu wybielacza do zębów WhiteTime.


To koniec wielkiej kariery?
Sprawą najpierw zajęły się inspekcje: handlowa i sanitarna, a potem prokuratura. Jak teraz nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, K. usłyszał zarzut dotyczący art. 14 ustęp 3 Ustawy o kosmetykach, za wspomniane wcześniej nieprawidłowości przy obrocie WhiteTime.

Art. 14 ustawy o kosmetykach:

1. Kto, bez zgłoszenia do krajowego systemu, wprowadza kosmetyk do obrotu – podlega karze grzywny.

1a. Kto wprowadza do obrotu kosmetyk po upływie terminu trwałości – podlega karze grzywny.

2. Kto, wbrew nakazom wynikającym z art. 6 oraz art. 11 ust. 1 i 2, wprowadza do obrotu kosmetyk – podlega karze aresztu albo karze grzywny.

3. Kto, wbrew zakazom wynikającym z art. 5 ust. 1, wprowadza do obrotu kosmetyk – podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jednocześnie prokuratura zastosowała wobec K. ostre środki zapobiegawcze: odebrano mu paszport oraz wydano zakaz opuszczania kraju. Ostatnio celebryta przebywał bowiem w USA i Wielkiej Brytanii. W tym ostatnim kraju Polak nawet się wsławił w mediach - artykułem "The Daily Mirror" o... skargach brytyjskich klientów na WhiteTime.

Od "milionera" do aferzysty
Kariera "najmłodszego polskiego milionera", jak przez długi czas media określały K., od początku budziła spore wątpliwości. Odbiór historyjek celebryty o dochodzeniu do milionów był bardzo różny: od zachwytów nad jego przedsiębiorczością do dokładnych wyliczeń, że zarobienie miliona jego metodami po prostu nie byłoby możliwe.

K. nie udało się odnieść sukcesu w show-biznesie, w związku z czym zajął się samym biznesem. Na swoim fanpage'u nierzadko chwalił się świetlaną przyszłością, jaka czeka produkt sygnowany jego nazwiskiem - wybielacz do zębów WhiteTime.

Wokół produktu szybko jednak wybuchła afera: okazało się, że powinien być sprzedawany wyłącznie pod nadzorem dentystów, bo może być szkodliwy dla zdrowia, a tymczasem wybielacz można było kupić na Allegro. Preparat sprzedawała... matka Piotra K., a przynajmniej konto na nią zarejestrowane. Do tego doszła sprawa dr. Jakuba Dziewita - dentysty, który znalazł się w reklamach "WhiteTime", chociaż nie wyraził zgody na publikację swojego wizerunku. W naTemat dr Dziewit zapewniał, że zdjęcia wykorzystano bez jego wiedzy. Teraz okazuje się, że to wcale nie był największy problem K..

Każda osoba, która została oszukana lub czuje się pokrzywdzona przez firmy: Whitetime Proffesional Distribution LLC, Hamilton Group Limited, Estinity Wiesława Kaszubska, MPM Entertainment LLC, Biocare, proszona jest o kontakt z Prokuratorem Agatą Kucharską z Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów, która prowadzi sprawę przeciwko Piotrowi Kaszubskiemu i bada przestępcze działania powyższych firm. Dane kontaktowe: Prokurator Agata Kucharska, telefon: 222171222, e-mail: prokuratura.mokotow@warszawa.po.gov.pl.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYWIAD 0 0"Położył to expose". Ekspertka od mowy ciała wylicza, co "zdradziło" Morawieckiego
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Trybunał Konstytucyjny zmiażdżył reformę PiS. Przełomowy wyrok ws. długów szpitali
POLECAMY 0 0Skąd ten zachwyt nad Zandbergiem? 12 mocnych cytatów z wystąpienia lidera Lewicy
0 0"Śpieszmy się kochać kandydatów do TK". Chojna-Duch kpi z decyzji PiS
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno