Myśleliście, że bardziej absurdalnie już być nie może? Błąd! Do konkursu na prezesa TVP zgłosił się Mariusz Max-Kolonko

Mariusz Max Kolonko zgłosił chęć startu na prezesa TVP.
Mariusz Max Kolonko zgłosił chęć startu na prezesa TVP. Fot. Zrzut ekranu z youtu.be/29kvYaFFLJ0
Jacek Kurski de facto nie został odwołany, a już ustawia się kolejka chętnych na jego miejsce. Nieoficjalnie w kręgach PiS mówiło się o Małgorzacie Raczyńskiej albo o Anicie Gargas. Teraz do walki zgłasza się Mariusz Max Kolonko.


Od wtorkowego popołudnia sytuacja wokół Telewizji Polskiej staje się coraz bardziej absurdalna. Najpierw odwołano Jacka Kurskiego z fotela prezesa, później go przywrócono. Ogłoszono konkurs, który miała wygrać Małgorzata Raczyńska. Później Joanna Lichocka stwierdziła, że przecież to Kurski może okazać się najlepszy.

Generalnie gigantyczne zamieszanie i absurd goniący absurd. Ale przecież nie ma takiej sytuacji, która nie mogłaby się stać jeszcze bardziej absurdalna. Tak jest z wyborem prezesa TVP. Bo do konkursu właśnie zgłosił się znany nowojorski sprzedawca dywanów Mariusz Max Kolonko.
Co więcej, chce zrobić z konkursu publiczne widowisko. Zaproponował, by przesłuchania kandydatów były transmitowane na żywo. Później wyboru mieliby dokonać widzowie w głosowaniu SMS. I nie przeszkadza mu, że takiego trybu nie przewiduje ustawa.

A jaki ma pomysł na telewizję? Pewien przedsmak tego, co działoby się przy Jana Pawła Woronicza daje jego 30-minutowy monolog o tym, że "telewizja to jest business".

Napisz do autora: kamil.sikora@natemat.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...