Symboliczna rezygnacja w Akademii Sztuki Wojennej. Były bliski współpracownik Macierewicza odchodzi, krytykując MON

Romuald Szeremietiew 25 lat temu był bliskim współpracownikiem Macierewicza. Dziś odchodzi z Akademii Sztuki Wojennej, bo nie zgadza się z szefem MON.
Romuald Szeremietiew 25 lat temu był bliskim współpracownikiem Macierewicza. Dziś odchodzi z Akademii Sztuki Wojennej, bo nie zgadza się z szefem MON. Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta
"Szacunek, panie profesorze. Prawdziwie honorowe wyjście z tej dziwnej sytuacji w armii" – to jeden z komentarzy pod wpisem Romualda Szeremietiewa. Były wiceminister obrony w rządzie Jana Olszewskiego poinformował, że odchodzi z Akademii Sztuki Wojennej w warszawskim Rembertowie. "Uznałem, że nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony" – wyjaśnił Szeremietiew.


Romuald Szeremietiew to bez wątpienia duży autorytet na prawicy. W czasach komunizmu był więziony za działalność opozycyjną, po upadku PRL współtworzył rząd Jana Olszewskiego, był w nim wiceministrem a potem pełniącym obowiązki ministra obrony. Siłą rzeczy blisko współpracował z ówczesnym ministrem spraw wewnętrznych Antonim Macierewiczem. Po upadku gabinetu Jana Olszewskiego, Szeremietiew do resortu obrony powrócił po latach, w rządzie Jerzego Buzka. Musiał odejść, gdy pojawiły się wobec niego podejrzenia o korupcję. O dobre imię walczył przed sądem – prawomocnie został ze wszystkich zarzutów oczyszczony.
Od wielu lat prof. Romuald Szeremietiew był wykładowcą na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie (przekształconej niedawno w Akademię Sztuki Wojennej). Uznał jednak, że nie powinien pozostawać na uczelni podległej MON, skoro z szefem MON się nie zgadza. "Powody mojego odejścia przedstawiłem w piśmie skierowanym do komendanta-reaktora ASzW wnoszącym o rozwiązanie umowy o pracę. Uznałem, że nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony" – poinformował Szeremietiew na Facebooku.

Odszedłem z Akademii Formalnie przestałem pracować w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie 1 października 2017 r....

Opublikowany przez Romuald Szeremietiew na 12 października 2017
Komentujący dymisję Szeremietiewa przyznają, iż jest ona symboliczna. "Zła decyzja. Widać, że prawica nadal nie potrafi współpracować dla dobra Polski" – ubolewał jeden z internautów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...