"Został zidentyfikowany moment eksplozji". Macierewicz ujawnia kolejne rewelacje na temat katastrofy smoleńskiej

Antoni Macierewicz nie zawiódł. Obwieścił nowe rewelacje o eksplozji w rządowym samolocie  w Smoleńsku.
Antoni Macierewicz nie zawiódł. Obwieścił nowe rewelacje o eksplozji w rządowym samolocie w Smoleńsku. Fot. Anna Dudzińska / Agencja Gazeta
Główny wyznawca teorii zamachu na rządowy samolotu nie zawiódł. Na pytanie o aktualne ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej obwieścił, że został zidentyfikowany moment eksplozji. Natomiast trudno nie zgodzić się z dalszymi zapewnieniami Antoniego Macierewicz, że jego zespół pracuje nad "wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu".


Pytanie padło podczas sobotniego zjazdu szefów klubu Gazety Polskiej w Spale. Antoni Macierewicz nie zawiódł zebranych.

To, że zdaniem Macierewicza, doszło do wybuchu na pokładzie samolotu wiadomo od dawna. W kwietniu takie wnioski postawiła działająca przy MON podkomisja ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej. Ale... Minister zapewnił, że są nowe szczegóły.
– Obecnie wiemy dużo więcej. Znaleźliśmy w zapisie jednego z rejestratorów moment eksplozji – został zidentyfikowany. Zajmujemy się obecnie jego analizą i wykluczeniem wszystkich możliwości innej interpretacji tego elektronicznego zapisu – twierdzi.

Rewelacje szefa MON spotkały się z komentarzami.
Na tym jednak "eksplozji" szczegółów nie koniec. Antoni Macierewicz zapewnił nawet, że w przyszłym roku zostanie przestawiony raport, w którym zostanie przedstawiony nie tylko przebieg, ale wskazani odpowiedzialni za tragedię.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Jest sondaż late poll. PiS utrzymuje swoje zwycięstwo, ale KO poprawia swój wynik
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud