Rusza śledztwo w sprawie szubienic. W pierwszej kolejności przesłuchani w sprawie mają być...europosłowie

W sprawie "happeningu" narodowców, jako pierwsi przesłuchani mają być... europosłowie, którzy "zawiśli" na szubienicach w centrum Katowic.
W sprawie "happeningu" narodowców, jako pierwsi przesłuchani mają być... europosłowie, którzy "zawiśli" na szubienicach w centrum Katowic. Fot. twitter.com/krzysztofkrol
Wydawałoby się, że sprawa "happeningu" ONR-u w centrum Katowic jest prosta. Po dostaniu materiałów od policji, prokuratura powinna przesłuchać jego autorów. Okazuje się, że wcale tak nie jest. W pierwszej kolejności, prokuratura wezwie europosłów i europosłanki, których zdjęcia zawisły na szubienicach.

Przypomnijmy: w sobotę w centrum Katowic, grupa narodowców powiesiła na symbolicznych szubienicach zdjęcia europosłów i europosłanek, którzy podczas debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim zagłosowali za krytyczną wobec nas rezolucją. Wzbudziło to ogromne poruszenie i krytykę ze strony opozycji. Zaniepokojenie katowickimi wydarzeniami wyraził także Antonio Tajani, przewodniczący parlamentu Europejskiego.

Po kilku dniach, śledztwo w tej sprawie wreszcie ruszyło, a właśnie dowiadujemy się o pierwszej niespodziance. Wydawałoby się, że prokuratura powinna w pierwszej kolejności przesłuchać sprawców tego oburzającego "występu". Jest jednak zupełnie inaczej.Pierwsi do prokuratury udadzą się poszkodowani europarlamentarzyści.
Taka decyzja mogla wywołać tylko jeden typ reakcji.
Patrząc na dotychczasowy przebieg tej sprawy, aż strach myśleć jak będzie wyglądać jej zakończenie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...