Juliusz Braun składa skargę na "Wiadomości". Poszło o "Koronę Królów" i antypolską narrację

Juliusz Braun chce kary dla TVP za materiał "Wiadomości" o "Koronie Królów".
Juliusz Braun chce kary dla TVP za materiał "Wiadomości" o "Koronie Królów". Fot. ForumMedia2/YouTube
Juliusz Braun, obecny członek Rady Mediów Narodowych i były prezes TVP i KRRiT, złożył skargę na "Wiadomości" TVP. Zarzuca on telewizji publicznej kłamstwa na temat TVP sprzed dobrej zmiany i prezesury Jacka Kurskiego. Poszło o najnowszy serial TVP 'Korona Królów" i rzekomą "antypolską narrację", która miała mieć miejsce przed laty.


A chodzi o materiał z flagowego programu informacyjnego TVP z 4 stycznia, w którym mowa była o najnowszej produkcji TVP "Korona Królów" pokazującej historię panowania rodu Piastów na ówczesnych ziemiach Królestwa Polskiego. Jednak, w materiale nie ma wyłącznie autopromocji telewizji publicznej. Znalazło się także miejsce na atak pod adresem poprzednich władz TVP, poprzedniej redakcji "Wiadomości", poprzedniej oferty programowej oraz ówczesnego prezesa TVP Juliusza Brauna.
– "Korona Królów", czyli pierwszy od 30 lat serial historyczny Telewizji Polskiej z rekordową oglądalnością. Każdy z odcinków śledziło do tej pory średnio trzy miliony widzów. Jednak "Korona Królów" nie spodobała się przedstawicielom elit, którzy nie szczędzą cierpkich słów. Co ciekawe ci, którzy dzisiaj krytykują serial, milczeli, kiedy w telewizji publicznej promowano antypolską narrację historyczną – czytał autor materiału.

Dalej pojawił się fragmenty czołówki "Wiadomości" z 2013 roku, w której informowano o rocznicy zakończenia wojny obchodzonej w Moskwie (to argument za "gloryfikowanie armii rosyjskiej"), fragmenty kontrowersyjnego niemieckiego filmu "Nasze matki, nasi ojcowie", który przedstawiał żołnierzy AK jako antysemitów (to miałoby wskazywać na antypolską narrację) oraz wypowiedź Juliusza Brauna, który uzasadniał decyzje o jego wyemitowaniu. Poruszono też problem nieprodukowania seriali i filmów przez TVP, a kupowanie i emitowanie tych zagranicznych. Właśnie te argumenty, były prezes TVP uważa za kłamstwa. Umieścił je w skardze wysłanej do obecnego szefa KRRiT Witolda Kołodziejskiego. Domaga się w niej kary finansowej dla TVP oraz usunięcia spornego materiału ze strony internetowej "Wiadomości".

Przypomnijmy, od nowego roku w Telewizji Polskiej można oglądać nowy serial produkcji TVP "Korona Królów", który przez internautów został zmiażdżony. Sam wiceminister kultury Paweł Lewandowski, po obejrzeniu kilku odcinków najnowszej produkcji TVP "zgnił". Jednak Jacek Kurski jest innego zdania, a wyniki wielomiesięcznej pracy uważa za naprawdę dobre.


źródło: wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...