Minister Sasin skarży się na władze Warszawy. Tłumaczy, dlaczego pomnik smoleński nie jest podświetlony

Dlaczego pomnik smoleński nie jest podświetlony? Jacek Sasin wyjaśnia, że problem wynika z działań stołecznego ratusza.
Dlaczego pomnik smoleński nie jest podświetlony? Jacek Sasin wyjaśnia, że problem wynika z działań stołecznego ratusza. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Dlaczego odsłonięty w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej pomnik przy pl. Piłsudskiego w Warszawie jest tak słabo oświetlony po zmroku? To pytanie padło na antenie Polsat News. Gość programu minister Jacek Sasin wyjaśnił, że jest to skutek braku odpowiedniej zgody ze strony stołecznego ratusza. "Usuniemy ten problem" – zadeklarował polityk PiS.

"Na nic nie było zgody"
– Mamy problemy natury technicznej z podłączeniem się do sieci energetycznej. Tutaj brak jest zgody ze strony warszawskiego ratusza – wyjaśnił minister Jacek Sasin. Pomnik smoleński w okolicach Grobu Nieznanego Żołnierza, a konkretniej - na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską - powstał w błyskawicznym tempie. Monument poświęcony wszystkim 96. ofiarom tragedii został odsłonięty 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy. Aby nikt na niego nie wchodził, jest pod stałą obserwacją policji.

Jacek Sasin w Polsat News przyznał, że pomnik powstał, choć przy jego budowie ze strony ratusza "na nic nie było zgody".
Jacek Sasin
szef Komitetu Stałego Rady Ministrów

Tam nie mogliśmy ciężarówkami wjeżdżać w trakcie budowy, tam było niewydawanie zgód na cokolwiek. I nie udało się na razie usunąć tego problemu z podłączeniem się do sieci energetycznej, ale pracujemy nad tym.

Polsat News
W zagłębieniu, z którego wyrasta pomnik, zamontowano pod szybą 96 lamp. Na razie jednak nie są one podłączone do sieci energetycznej. W jaki sposób rządzący zamierzają "usunąć ten problem", tego minister Sasin nie wyjaśnił.

Wiadomo, że na pomniku upamiętniającym wszystkie ofiary katastrofy się nie skończy. Powstać ma także monument Lecha Kaczyńskiego. Zgodę na jego wybudowanie wydał wojewoda mazowiecki, władze Warszawy z decyzją tą się nie zgadzają.

źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...