Kolejny patostreamer "podrywał" dziewczynki w sieci. "Ściągnij gacie, tak żeby pośladki było widać"

Patostremer Mahonek prowadził niewłaściwe rozmowy z 13-sto i 14-stolatkami
Patostremer Mahonek prowadził niewłaściwe rozmowy z 13-sto i 14-stolatkami Screen z Facebook.com/osrodek.monitorowania
Mahonek to kolejny "patostreamer", czyli internetowy pseudo-celebryta robiący transmisje na żywo, który najwyraźniej posunął się o krok za daleko. "Spotkamy się?"; "Pokaż pośladki, spuściłbym z krzyża"; "Znasz takie przysłowie: na starej picy młody ch... się ćwicy?" – to niektóre teksty z rozmów, które prowadzi m. in. z nieświadomymi nagrań 13-sto i 14-latkami. A my po raz kolejny pytamy: gdzie są rodzice?

Media nagłaśniają skandaliczne wybryki patostreamerów, ale jak widać przypomina to rzucaniem grochem o ścianę. Dzieciaki wciąż nie wiedzą, jakie to dla nich jest niebezpieczne, a rodzice najwyraźniej są za bardzo zajęci własnymi sprawami. Z drugiej strony patostremerzy nadal czują się zupełnie bezkarnie.

Tymczasem przykład Gurala, który w podobny sposób nagabywał nieletnie dziewczynki, udowadnia, że na każdego znajdzie się bat. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych poinformował o zachowaniu Mahonka prokuraturę, a poniżej znajdziemy fragmenty perwersyjnych rozmów 24-letniego mężczyzny.
YOUTUBER MAHONEK NAGABUJE MAŁOLETNIE DZIEWCZYNKI

KOLEJNA „GWIAZDA INTERNETU” WYKORZYSTUJE SEKSUALNIE DZIECI - ZAWIADAMIAMY PROKURATURĘ "Ty to ładna jesteś" - cmoka z uznaniem na widok 13-latki niejaki Mahonek. „Zdradzę ci coś, jestem znanym youtuberem, odwróć się i ściągnij gacie, tak żeby pośladki było widać” – nagabuje kolejną dziewczynkę. "Spotkamy się?", "Pokaż pośladki, spuściłbym z krzyża", "Znasz takie przysłowie: na starej picy młody ch... się ćwicy? To byśmy przećwiczyli to, co nie?" - tak wyglądają rozmowy youtubera z 13,14- latkami Kolejne dziewczynki namawia do obnażenie się przed kamerą i opowiada jak będzie się onanizował. Wiemy, że ma 24 lata, znamy jego prawdziwe personalia. Mamy dowody w postaci filmów. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało wysłane do prokuratury właściwej ze względu na jego miejsce zamieszkania. "Patostreamerzy" uważają, że nie obowiązują ich zasady, bo są "celebrytami". To grupa mężczyzn, którzy zrobili sobie sposób na życie z pokazywania patologicznych zachowań. Chlanie wódki, molestowanie nieletnich, przemoc, wulgaryzmy - tak wyglądają przekazy na żywo, na których zarabiają pieniądze. Tydzień temu zawiadomiliśmy policję o niejakim "Rafoniksie", który opublikował film z tego jak samodzielnie "wymierza sprawiedliwość" bijąc chłopaka. Kilka tygodni temu dzięki zaangażowaniu Ośrodka i użytkowników wykop.pl prokuratura postawiła zarzuty niejakiemu "Guralowi", który także molestował dzieci na wideo czacie. Tak jest i w przypadku "Mahonka" i będzie w związku z innymi. ______ Każde takie zachowanie niszczy przestrzeń społeczną, w której żyjemy, niszczy psychikę wykorzystywanego dziecka.Nie zgadzamy się na to! Działamy jedynie dzięki Waszym wpłatom. Jeśli uważasz, że to co robimy jest wartościowe – wesprzyj nas: PayPal i karta płatnicza: www.omzrik.pl/wesprzyj-nas Dane do przelewu: nr konta 19 2490 0005 0000 4520 8435 8540 Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ul Górczewska 53 01-401 Warszawa tytuł : "darowizna na działalność statutową" IBAN : PL19249000050000452084358540 SWIFT: ALBPPLPW

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych 11 czerwca 2018
Co zrobił Mahonek?
Większość osób, które ogląda Mahonka to dzieciaki, dla których jest idolem. Rozmowa z nim to dla nich spełnienie marzeń i lans w szkole, więc zrobią dla niego wszystko. 24-latek nie tylko namawia nieletnie dziewczyny do rozbierania się (pod tym linkiem znajduje się więcej dowodów), ale wykazuje też inne patologiczne zachowania dając straszny przykład swoim widzom.

W transmisjach m.in. obrażał internautów, bił się, upijał się alkoholem, a według jednego z internautów: promował hazard wśród nieletnich (pokazując stronę zakładów bukmacherskich). "Trzeba chronić dzieci przed takimi treściami, kanał nie ma oznaczenia 18+ dlatego powinien zostać usunięty" – tak napisał Maciek reprezentujący serwis Wykop.pl. Podesłał też linki do kontrowersyjnych nagrań.

Aktualizacja
Po publikacji artykułu otrzymaliśmy wiadomość od Mahonka, w której pisze o tym, że sprawa została umorzona:

"Nie zostałem zgłoszony do prokuratury, sprawa została umorzona, ale z nie wiedzy Ośrodka do monitorowania zachowań rasistowskich odgrzana."

Patologia w sieci nadal kwitnie
YouTube poszedł na walkę z patostremerami i blokuje ich kanały. Powyższe filmiki to tzw. shoty z takich serwisów jak omegle.com czy ome.tv, które mają mniej restrykcyjną politykę niż popularny portal z filmami wideo. I co równie bulwersujące - patostremerzy na tym wszystkim zarabiają, bo dostają wpłaty od żądnych wrażeń widzów.


Mahonek był jednym z pierwszych patostremerów. Kiedy o nim pisałem w zeszłym roku, jego kanał sprowadzał się do picia alkoholu i odpowiadaniu na pytania widzów. 24-latek rozkręcił się w złą stronę i możliwe, że to początek końca jego internetowej sławy. Jednak patostremerów mających negatywny wpływ na dzieciaki może być w sieci więcej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...