Widziałeś zdjęcia "prezydent Chorwacji na plaży"? Nie daj się nabrać

Prezydent Chorwacji kilka lat temu została pomylona z żoną znanego rapera.
Prezydent Chorwacji kilka lat temu została pomylona z żoną znanego rapera. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kapitalna gra Chorwacji na mistrzostwach świata przyczyniła się do tego, że w mediach społecznościowych znowu dużo mówi się o prezydent tego kraju, Kolindzie Grabar-Kitarović. Internauci w szczególności podkreślają urodę polityczki. Z tego powodu jak bumerang powrócił słynny fake news z jej "zdjęciami" z plaży.

Chwilę po tym, jak Kolinda Grabar-Kitarović została prezydentem Chorwacji (19 luty 2015 r.), świat obiegły jej zdjęcia w bikini. Zachodnie media z miejsca okrzyknęły ją jedną z najseksowniejszych kobiet w polityce.

Choć bardzo szybko wyjaśniono, że to nie ona znajduje się na zdjęciach, tylko zupełnie inne osoby, w internecie wciąż możemy spotkać zachwycone reakcje internautów na rzekome wdzięki głowy państwa Chorwacji.
Kto w takim razie jest na zdjęciach? To Coco Austin, żona znanego amerykańskiego rapera Ice'a-T. Trochę ciężko uwierzyć, aby m.in. była szef chorwackiego MSZ i pierwsza w historii asystentka sekretarza generalnego NATO paradowała po plaży niczym Pamela Anderson ze "Słonecznego patrolu".

Z kolei inne zdjęcie Kolindy też okazuje się nieprawdziwe. Ma rzekomo przedstawiać… gwiazdę porno.
Pani prezydent, prywatnie żona i matka dwójki dzieci, musiała się nieźle zdziwić, gdy fake news na temat jej "zdjęć" na plaży zaczął się błyskawicznie rozchodzić po internecie.

Impreza w szatni
Powyższy wątek z Kolindą Grabar-Kitarović powrócił tym razem z powodu mundialu w Rosji. Media obiegły nagrania, jak prezydent Chorwacji uczciła w szatni wygraną swoich rodaków w karnych nad Rosją i awans do półfinału mistrzostw świata. Były tańce i wspólne chóralne śpiewy. Wystarczy spojrzeć.
Na półfinale Chorwatów z Anglią prezydent jednak stawić się nie mogła, bowiem musiała być w tym czasie na szczycie NATO, który rozpoczął się w środę. Zastąpili ją za to premier i marszałek parlamentu, którzy polecieli do Rosji samolotem wraz z kibicami za swoje pieniądze.
Na szczęście dla całej Chorwacji, piłkarze wygrali z Anglią 2:1 i po raz pierwszy w swojej historii zagrają w wielkim finale mistrzostw świata, gdzie zmierzą się z Francją. Jest więcej niż pewne, że Kitarović pojawi się na trybunach, aby dopingować swoich krajanów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.