Lubnauer może mieć kłopoty. Prokuratura sprawdzi, czy nie znieważyła o. Rydzyka

Prokuratura zajmie się sprawą wypowiedzi Katarzyny Lubnauer na temat majątku o. Tadeusza Rydzyka.
Prokuratura zajmie się sprawą wypowiedzi Katarzyny Lubnauer na temat majątku o. Tadeusza Rydzyka. Fot. Marcin Wojciechowski / Agencja Gazeta
"To szykanowanie dyrektora Radia Maryja" – w ten sposób swoje doniesienie uzasadnia szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą. Ryszard Nowak zawiadomił Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobrę ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka przez Katarzynę Lunbnauer. Powodem miał być komentarz szefowej Nowoczesnej do "dzieł" zakonnika.


70 mln zł ma przekazać resort kierowany przez prof. Piotra Glińskiego na tworzenie przez fundację Lux Veritatis Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II w Toruniu. Minister kultury uzasadniał, iż placówka "wypełni istotną lukę w naszej ofercie muzealnej, która wciąż w niedostatecznym stopniu obejmuje zarówno aksjologię Jana Pawła II, jak i kwestie relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej".

Budżetowe wsparcie tej inwestycji wzbudziło wiele kontrowersji. Wystarczy wspomnieć o wycenie tego, co ma być wkładem fundacji o. Tadeusza Rydzyka w powstanie muzeum. Oszacowano bowiem, że amatorskie nagrania relacji o ratowaniu Żydów w czasie II Wojny Światowej przez Polaków warte jest... 88 mln zł!

Tę dotację w jednym z wywiadów ostro skrytykowała Katarzyna Lubnauer. Szefowa Nowoczesnej oceniła, że wszelkie inwestycje o. Rydzyka są wyłącznie przykrywką dla "transferu pieniędzy publicznych do jednego człowieka". – Jest jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Ten człowiek tak naprawdę nie ma nic wspólnego ani z Kościołem, ani z religią – powiedziała Lubnauer o redemptoryście.


I właśnie te słowa są powodem doniesienia do Prokuratora Generalnego.
Ryszard Nowak
przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą

Uważam, że to, co zrobiła posłanka, szefowa Nowoczesnej, jest skandaliczne, dlatego że to jest nieprawda. Ona znieważyła o. Tadeusza Rydzyka i niestety musieliśmy ten donos złożyć. Nie może być tak, że szefowa partii opozycyjnej znieważa ojca Tadeusza Rydzyka, mówi nieprawdę i przez to go szykanuje, i podważa jego wielki autorytet.

O doniesieniu informuje Radio Maryja, podkreślając, iż nieprawdą jest, że do rozgłośni płyną publiczne pieniądze.
O. Tadeusz Rydzyk nie raz wyrażał żal, że na prowadzone przez niego "dzieła" państwo przeznacza za mało pieniędzy. "Dlaczego pieniądze idą na uniwersytety, które są przesiąknięte 'lewactwem', a do nas nic?" – pytał niedawno ministra Jarosława Gowina.

źródło: radiomaryja.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki