Tak Jolanta Szczypińska pożegnała się z kolegami. Wiedziała, że umiera

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę w wieku 61 lat. Przed śmiercią pożegnała się z kolegami.
Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę w wieku 61 lat. Przed śmiercią pożegnała się z kolegami. Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta
Posłowie PiS wiele dni przed śmiercią Jolanty Szczypińskiej przyznawali, że jej stan jest poważny. Ona sama zdawała sobie sprawę z tego, że umiera. Świadczą o tym relacje kolegów z partii, którzy z nią w ostatnim czasie rozmawiali. Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę w wieku 61 lat.


Chcemy żeby pani poseł Jolanta Szczypińska jak najszybciej wyzdrowiała i życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. Pan prezes Jarosław Kaczyński jest z nią w stałym kontakcie – tak w listopadzie w rozmowie z "Super Expressem" informowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Koledzy z partii brali udział w mszach w intencji posłanki Szczypińskiej zdawali sobie bowiem sprawę, że jej stan jest ciężki.

Ona sama też wiedziała doskonale, że nie jest dobrze. Sama dzwoniła do swoich koleżanek i kolegów z partii, by się z nimi pożegnać. O takim telefonicznym pożegnaniu poinformował na Facebooku wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. "Pani Poseł zadzwoniła parę tygodni temu chcąc się pożegnać. Nie wierzyłem wtedy, że to będzie nasza ostatnia rozmowa" – napisał Szefernaker, zamieszczając zdjęcie sprzed roku.

Jolanta Szczypińska zmarła w sobotę 8 grudnia. Do szpitala trafiła w listopadzie w związku z powikłaniami po przebytym zabiegu urologicznym. Wcześniej, ponad 10 lat temu, walczyła z nowotworem.

Po pewnym czasie w wywiadzie dla "Wprost" przyznawała, że choroba przewartościowała jej życie. "Przekonałam się, że dokonujemy w życiu wyborów w ogóle nieistotnych, kosztem tego, co ważne. Marnujemy czas, który został nam dany" – mówiła. – Jej śmierć była przedwczesna. To bardzo smutna wiadomość i przyjmujemy to jako ciężki cios – tak na wiadomość o śmierci Jolanty Szczypińskiej zareagował prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki