Sekielski zebrał całą kwotę na realizację filmu o pedofilii w Kościele. Ujawnia, kiedy premiera

Tomasz Sekielski informuje, kiedy możemy się spodziewać premiery jego filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele?
Tomasz Sekielski informuje, kiedy możemy się spodziewać premiery jego filmu dokumentalnego o pedofilii w Kościele? Fot. YouTube.com / SEKIELSKI
Na produkcję dokumentu o pedofilii w polskim Kościele pieniędzy nie chciała wyłożyć żadna duża telewizja. Tomasz Sekielski zdecydował się zatem poprosić o wsparcie. Crowdfunding się sprawdził – udało się zebrać całą potrzebną kwotę i Sekielski zamieścił na YouTube "Podziękowanie dla patronów".


Cel osiągnięty w stu procentach – można przeczytać na stronie patronite.pl, gdzie prowadzona była zbiórka środków na sfinansowanie filmu dokumentalnego o zjawisku pedofilii wśród polskich księży. Zebrana została potrzebna suma 450 tys. zł (nawet odrobinę ponad). Tomasz Sekielski zdecydował się na crowfunding, bo żadna duża stacja nie chciała się włączać w to przedsięwzięcie.

Sekielski na opublikowanym na YouTube nagraniu z podziękowaniami przyznał, że ten sposób działania przywraca mu wiarę w niezależne dziennikarstwo i gorąco podziękował wszystkim darczyńcom. – To dzięki wam, dzięki wpłaconej przez was każdej złotówce, uda się zrealizować ten ważny film, ten potrzebny film – mówi dziennikarz.
Tomasz Sekielski obiecał, że pierwszy teaser swojego filmu dokumentalnego zaprezentuje jeszcze w styczniu. Wówczas poznamy też tytuł tej produkcji. Premiera całego filmu spodziewana jest w kwietniu tego roku.

W listopadzie dziennikarz uprzedzał, że jego film będzie większym wstrząsem niż "Kler". W grudniu Sekielski ujawnił niewielki fragment filmu, który dowodzi, że księża podejrzewani o pedofilię wciąż odprawiają msze i spowiadają.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun