Droga podróż Macierewicza. Poleciał do USA na zaproszenie Jannigera

Antoni Macierewicz w USA był gościem podczas naukowej konferencji, organizowanej przez Edmunda Jannigera
Antoni Macierewicz w USA był gościem podczas naukowej konferencji, organizowanej przez Edmunda Jannigera Fot. Twitter Edmunda Jannigera
Prawie 28 tys. zł kosztowała podróż Antoniego Macierewicza do USA. Poseł PiS poleciał na konferencję, którą organizował jego były współpracownik w MON Edmund Janniger.


Dokładnie 27 739,05 zł, tyle, jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski, kosztowała grudniowa podróż Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych. Był gościem Edmunda Jannigera, podczas organizowanej przez niego naukowej konferencji International Security Forum.

Centrum Informacji Sejmu, w odpowiedzi na pytanie WP o koszty podróży, przysłało dokładną analizę, z której wynika m.in., że największą część kwoty stanowiły koszty transportu i było to prawie 27 tys. zł.
"Na kwotę złożyły się koszty: transportu (22 378,35), diet (1 494,66), hoteli (2 077,40), ubezpieczeń (64,80), pozostałe (1 723,84)" – czytamy na stronie Wirtualnej Polski.

Antoni Macierewicz w USA wręczył także, w imieniu ministra Jana Józefa Kasprzaka, szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, medal Pro Paria laureatowi Nagrody Nobla Andrew Schally'emu. Noblista został uhonorowany za pomoc w uratowaniu Pomnika Katyńskiego.
O Edmundzie Jannigerze zrobiło się głośno, gdy Antoni Macierewicz, ówczesny Minister Obrony Narodowej, zaangażował go w ministerstwie jako swojego doradcę. Wcześniej, jako 20-latek, pracował w biurze poselskim Macierewicza.źródło: Wirtualna Polska
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...