Mieszkańcy Zgorzelca otworzyli dworzec. Spieszyli się, żeby zdążyć przed Zalewską

Mieszkańcy Zgorzelca nie chcą minister Zalewskiej u siebie.
Mieszkańcy Zgorzelca nie chcą minister Zalewskiej u siebie. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Grupie mieszkańców Zgorzelca zdecydowanie nie po drodze z minister Anną Zalewską. Wydaje się, że nie jest ona również oczekiwanym w tym mieście gościem. Tę teorię potwierdzają kroki podjęte przez zgorzelczan. Zagrali Zalewskiej na nosie.


Chodzi o wyremontowany dworzec, który Polskie Koleje Państwowe właśnie oddały do użytki. Jego oficjalne otwarcie odbyło się w piątek rano z udziałem minister Anny Zalewskiej. Ale tak naprawdę było to już drugie przecięcie wstęgi.Wcześniej, w czwartek wieczorem, "obywatelskiego otwarcia" dokonali mieszkańcy Zgorzelca. Sprzeciwili się w ten sposób obecności minister edukacji, która ich zdaniem jest postacią zbędą w tej historii. Pani minister kandyduje do europarlamentu z województw dolnośląskiego i opolskiego.


"Zgorzeleckie Kobiety, Zgorzeleccy Nauczyciele, Zgorzeleccy Obywatele dokonali dzisiaj obywatelskiego otwarcia zmodernizowanego dworca PKP w Zgorzelcu. O godzinie 19.20 biało-czerwona wstęga została przecięta wielokrotnie przez obywateli miasta. W związku z powyższym My Obywatele nie widzimy powodu, dla którego pani minister Zalewska miałaby przyjeżdżać do Zgorzelca" – czytamy na Facebooku.


Inicjatorzy akcji stwierdzili także, że motyw ich działania był brak jakiejkolwiek informacji o tym, aby Anna Zalewska przyczyniła się do modernizacji obiektu.

"Nie mamy tez wiedzy, aby pani minister Zalewska przyczyniła się do modernizacji naszego dworca, wiemy natomiast, że przyczyniła się do deformy szkolnictwa (również w Zgorzelcu).Pani minister nie trzeba do nas przyjeżdżać! Nie potrzebujemy tu Pani! Dworzec otwarty, pociągi jeżdżą. Wiemy, że stąd blisko do Europy, ale tam też Pani nie chcemy" – podkreślili uczestnicy akcji.


W podobnej sytuacji znalazła się niedawno Beata Szydło. Jednak w Nowym Sączu, to burmistrz miasta postanowił otworzyć most przed oficjalnym otwarcie, podczas którego wstęgę miała przeciąć wicepremier.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców