Już nie "totalna" opozycja. Macierewicz dla przeciwników PiS wymyślił nową nazwę

Macierewicz wypowiedział się na temat opozycji w swoim felietonie na antenie TV Trwam i Radia Maryja.
Macierewicz wypowiedział się na temat opozycji w swoim felietonie na antenie TV Trwam i Radia Maryja. Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Antoni Macierewicz wypowiedział się na temat opozycji w swoim cotygodniowym felietonie – tym razem przeciwników partii rządzącej nazwał "koalicją agenturalną". Zachęcał też do oddawania głosów na "obóz patriotyczny" w niedzielnych wyborach do Brukseli.


Macierewicz co tydzień wygłasza na antenie Radia Maryja i TV Trwam felieton "Głos Polski". Tym razem polityk postanowił odnieść się do tematu nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego. We wstępie swojego wystąpienia zacytował słowa premiera Jana Olszewskiego: "Czyja będzie Polska?"


Olszewski wypowiedział je w 1992 roku, kiedy "koalicja strachu, koalicja agentury, koalicja obcych interesów za wszelką cenę zmierzała do tego, żeby obalić rząd patriotyczny".

– To był zamach mający na celu nie tylko obronę agentury, ale zamach także po to, aby umożliwić rozgrabianie Polski – podkreślił Macierewicz. – Gdy patrzymy na współczesnych liderów koalicji agenturalnej, która wówczas przeciwstawiła się formacji patriotycznej, czy to nie jest tak, że widzimy tych samych ludzi? – kontynuował były szef MON, odnosząc się do osób, które obaliły rząd Olszewskiego.


– Dzisiaj ci sami ludzie tworzą to, co nazywa się koalicją - chyba Europejską, ale powiedzieć by należało Antyeuropejską – zaznaczył. Jego zdaniem, koalicja przyjęła "antywartości" związane ze środowiskiem LGBT.

– Czyja będzie Polska? Obozu patriotycznego – ludzi, którzy odbudowują siłę, ale i bogactwo Polski, którzy odbudowują zasady społecznej sprawiedliwości (…) Czy tych, którzy chcą budować formacje oligarchiczną wspartą na cudzych i obcych interesach? – powiedział Antoni Macierewicz.


Wybory do europarlamentu odbędą się już w przyszłą niedzielę. O miejsca w europarlamencie powalczą m.in. partia PiS, Koalicja Europejska, ugrupowanie Wiosna oraz Konfederacja.

Według najnowszego sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych przeprowadzonego dla RadioZet.pl i "Newsweeka" Koalicja Europejska może liczyć na 42,5 proc. głosów, PiS na ponad 36 proc. Na kolejnych miejscach znalazły się w tym badaniu Konfederacja (7,23 proc.) i Wiosna (7,02 proc.), pozostałe ugrupowania poniżej progu wyborczego.

źródło: Radio Maryja

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem

TYLKO W NATEMAT

0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Kaczyński cieszy się, że gonimy Niemców. Ale powołuje się na raport, którego nie zrozumiał
0 0Borys Szyc wspaniały, tylko film słaby. Widziałem "Piłsudskiego" i czuję się znieważony
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców