Wpadka Kancelarii Prezydenta. Błędnie odebrała prywatny list Marka Falenty

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Duda uznała prywatny list Falenty jako wniosek o ułaskawienie.
Kancelaria Prezydenta Andrzeja Duda uznała prywatny list Falenty jako wniosek o ułaskawienie. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Według informacji "Rzeczpospolitej" kancelaria odebrała list Falenty do prezydenta jako kolejny wniosek o jego ułaskawienie. A zdaniem biznesmena była to jedynie prywatna korespondencja. "Machina proceduralna" już ruszyła.


Jak podaje dziennik, Kancelaria Prezydenta popełniła błąd i zakwalifikowała prywatną wiadomość Marka Falenty jako trzeci już wniosek o ułaskawienie. "Ruszyła machina proceduralna" – czytamy w gazecie.

Rzekomy wniosek został skierowany już do prokuratora generalnego, zaś później ma trafić do warszawskiego sądu, który był odpowiedzialny za skazanie mężczyzny.

Marek Falenta zapewnia, że list nie był wnioskiem. W prywatnej korespondencji do prezydenta biznesmen napisał m.in. o 13 osobach z PiS, które miały zajmować się podsłuchem i do niego zachęcać. Kluczową rolę miał odgrywać w tej kwestii były skarbnik partii rządzącej Stanisław Kostrzewski i jego znajomy adwokat, którego działania były ponoć akceptowane przez samego prezesa Kaczyńskiego.

Falenta zagroził, że jeżeli nie zostanie ułaskawiony, to opublikuje "kolejną kopię wszystkich nagrań", w tym m.in. premiera Morawieckiego z prezesem PKO BP Zbigniewem Jagiełłą.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że w następstwie Falenta zostanie najprawdopodobniej przesłuchany w śledztwie ws. małej afery taśmowej, którym zajmuje się Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga. Na mężczyźnie ciąży osiem zarzutów, z czego dwa dotyczą zlecenia nagrywania.

Biznesmen został skazany w styczniu na 2,5 roku więzienia, jednak uciekł przed odsiadką do Hiszpanii. Wystawiono za nim nawet list gończy. Uwikłanego w aferę podsłuchową mężczyznę udało się złapać w kwietniu.

Wcześniej, bo w lutym, Falenta napisał do prezesa PiS list, w którym prosił go o "załatwienie" jego sprawy.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...