Stuhr potwierdził, że zagra w nowym filmie Vegi. Ale wiemy też, kto wcieli się w rolę Kaczyńskiego!

W rolę Jarosława Kaczyńskiego ma wcielić się znany polski aktor.
W rolę Jarosława Kaczyńskiego ma wcielić się znany polski aktor. Fot. Facebook.com/MaciekStuhr; Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jak podaje Wirtualna Polska, Maciej Stuhr zagra w najnowszej produkcji Patryka Vegi o polskich politykach. W obsadzie filmu "Polityka" zobaczymy też m.in. Zbigniewa Zamachowskiego i Andrzeja Grabowskiego. Ten ostatni zagra Jarosława Kaczyńskiego.


Maciej Stuhr potwierdził w rozmowie z portalem swój udział w filmie. – Tak, mogę potwierdzić, że nowy projekt Vegi mnie przekonał. Kilka razy się z Vegą spotkaliśmy ostatnimi czasy. Przygotowujemy projekt, który skrywa nie tyle mgła, co gęste chmurzysko tajemnicy – powiedział aktor.


Aktor zdradził, że w nowym filmie nie pojawi się w roli polityka. W wywiadzie pochwalił również reżysera. – Patrykowi Vedze nie można odmówić smykałki do robienia filmów i podchwytywania tematów, które widzów elektryzują (…) Ja nie uprzedzam się tak łatwo do ludzi, a tym bardziej do artystów (…) Tak wkręconego reżysera nie spotyka się często – przyznał.


Z informacji dziennikarza WP wynika, że w obsadzie filmu pojawią się też Andrzej Grabowski (jako prezes Kaczyński) i Janusz Chabior (jako Antoni Macierewicz). Z nagrania Patryka Vegi wiemy że w postać Krystyny Pawłowicz wcieli się Iwona Bielska.

Na ekranie zobaczymy też Zbigniewa Zamachowskiego, Ewę Kasprzyk, Antoniego Królikowskiego i Tomasza Oświecińskiego. Na chwilę obecną niewiadomo jednak, w jakie postaci wcielą się aktorzy.

Znany z kontrowersyjnych filmów reżyser powiedział wcześniej w wywiadzie z Onetem, że scenariusz jego filmu został wykradziony. – Kilkukrotnie spotkałem się z próbami nacisku. Komunikowano mi wprost, że ten film uderzy w określone frakcje polityczne i może mieć wpływ na wynik wyborów, dlatego namawiano mnie do przesunięcia premiery na po wyborach i składano mi intratne propozycje – dodał.


Według doniesień portalu o kręceniu "Polityki" dowiedzieli się ponoć członkowie PiS. Wiadomość o produkcji miała wywołać u polityków spore zaniepokojenie.

źródło: WP

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Koniec papierowych legitymacji! Szkoły wprowadzają w życie nowe przepisy MEN

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
CYTATY 0 0Pięć ważnych cytatów, które doskonale oddają nową sytuację w Polsce