Myśleliście, że to TVP jest największą tubą rządu? Polskie Radio przebija telewizję Kurskiego

"Wiadomości" TVP to dla was szczyt propagandy? W takim razie musicie posłuchać Polskiego Radia.
"Wiadomości" TVP to dla was szczyt propagandy? W takim razie musicie posłuchać Polskiego Radia. Fot. Zrzut ekranu z "Wiadomości" TVP z 20.08.2019
Myślicie, że szczyt propagandy serwowanej przez media narodowe można zobaczyć w "Wiadomościach" TVP? W takim razie musicie poświęcić chwilę na to, aby posłuchać, czego można się dowiedzieć (albo raczej – o czym nie można się dowiedzieć) z anteny radiowej Jedynki i Trójki. Idealnym przykładem jest ostatnia afera hejterska, której sposób relacjonowania przez media przeanalizowało Towarzystwo Dziennikarskie.


Afera hejterska rozpoczęła się od publikacji Onetu. Magdalena Gałczyńska w swoim tekście ujawniła, że prawa ręka Ziobry ma stać za zorganizowanym hejtem wobec sędziów, którzy sprzeciwiają się wdrażanym przez PiS zmianom w wymiarze sprawiedliwości. Chodziło o Łukasza Piebiaka, wiceministra sprawiedliwości. Po tych doniesieniach polityk podał się do dymisji, ale zapowiedział, że zamierza bronić swojego dobrego imienia.

O skandalu natychmiast zrobiło się głośno, jednak niektórzy relacjonowali aferę w zdumiewający sposób. Chodzi o to, jak sprawę potraktowały media narodowe, a konkretnie "Wiadomości" TVP, radiowa Jedynka oraz Trójka.

Andrzej Krajewski z Towarzystwa Dziennikarskiego postanowił przeanalizować, jak media publiczne jednego dnia informowały o aferze hejterskiej na samym jej początku.

Co się okazało?
"Wiadomości" TVP informowały o dymisji Łukasza Piebiaka, ale w dalszej części programu było znacznie "ciekawiej", bo dziennikarze Telewizji Polskiej całkowicie odeszli od tematu.

To jednak jeszcze nic, bo na antenach Polskiego Radia próbowano zamieść cały skandal pod dywan. W jaki sposób? Po prostu o nim nie informowano i udawano, że nic się nie dzieje. Zamiast tego w Trójce godzina po godzinie informowano o wyborczych akcjach PiS-u.

Radiowa Jedynka nawiązała do sprawy dopiero przy okazji dymisji Piebiaka. O której zresztą i tak poinformowała w żenujący sposób. Poniżej nagranie z całą analizą. Opublikowano ją na Facebooku Towarzystwa Dziennikarskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Wywiad Jakiego pokazał, czego muszą bać się politycy PiS. Dorasta elektorat, który może ich zmieść
WYWIAD 0 0"To kwestia dobrego wychowania". Mamadou Diouf tłumaczy prezydentowi niestosowność jego "żartu"
FELIETON 0 0Dlaczego PiS zajmuje się seksem? Nie chodzi o prywatną obsesję, ale o coś innego...
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Sztuczna inteligencja pokonała historyków. Odszyfrowała starożytny język lepiej niż ludzie
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Protest wyborczy PiS to hucpa. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy liczyli głosy