Kuchciński nadal korzysta z rządowej willi. Powinien się z niej wynieść już dwa tygodnie temu

Marek Kuchciński nadal mieszka w willi, którą wynajmuje dla niego od Kancelarii Prezydenta Kancelaria Sejmu.
Marek Kuchciński nadal mieszka w willi, którą wynajmuje dla niego od Kancelarii Prezydenta Kancelaria Sejmu. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Marek Kuchciński już nie sprawuje funkcji marszałka Sejmu, ale nadal korzysta z przywileju, jaki mają osoby piastujące najważniejsze funkcje w państwie. Jak podaje "Rzeczpospolita", Kancelaria Prezydenta nadal wynajmuje mu rządową willę. Chociaż polityk powinien ją opuścić dwa tygodnie temu.


Marek Kuchciński na początku października powinien wyprowadzić się z willi przy ul. Baciarellego w Warszawie, którą wynajmuje dla niego od Kancelarii Prezydenta Kancelaria Sejmu.

Jeszcze w sierpniu biuro prasowe Kancelarii Sejmu zapewniało "Rzeczpospolitą", że "zgodnie z § 4 pkt 1 umowy najmu lokal zostanie zwolniony przez najemcę w terminie 2 miesięcy od dnia zaprzestania wykonywania sprawowanej przez niego funkcji".

8 października ten czas dobiega końca i wygląda na to, że w tej sprawie nic się nie zmieniło. Dziennik podaje, że Kuchciński nadal mieszka we wspomnianej willi, a koszty wynajmu nadal pokrywa podobno Kancelaria Sejmu.

Jak tłumaczy się Kancelaria Prezydenta? Okazuje się, że 8 października na wniosek Kancelarii Sejmu podpisano aneks "przedłużający termin zwolnienia lokalu przez osobę uprawnioną do 08.11.2019 r. (1 miesiąc)". Ujawniono, że czynsz za miesiąc wynosi 4145,28 zł plus opłaty eksploatacyjne (średnio 855,67 zł/miesięcznie).

"Rz" jeszcze we wrześniu informowała, że dzięki zapisowi o "uzasadnionych" okolicznościach wspomniany już okres dwóch miesięcy można wydłużyć o kolejne cztery. Czyli Kuchciński mógłby zostać w zajmowanej nieruchomości nawet przez pół roku. Jakie to "uzasadnione" okoliczności? Nie wiadomo, bowiem tego ustawa o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe nie precyzuje.

Marek Kuchciński złożył rezygnację ze stanowiska marszałka w wyniku afery "Kuchciński Travel". Na jaw wyszło, jak druga osoba w państwie wykorzystywała rządowe samoloty. Maszynami latała z marszałkiem jego żona, dzieci, a nawet siostra. Cele lotu często nie miały nic wspólnego z obowiązkami służbowymi – zdarzył się bowiem choćby lot na ślub chrześnicy pod Przemyślem.


źródło: "Rzeczpospolita"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
Cinergia 0 0Reżyser “Pokoju” i aktor z “Matriksa” przyjadą do Łodzi. Rusza festiwal Cinergia
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Michalkiewicz ujawnił dane ofiary księdza. Pytamy, czy mu nie wstyd
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"