nt_logo

Michał Wiśniewski często dzieli się zdjęciami swoich pociech. Dzieci poszły w jego ślady

redakcja naTemat

21 kwietnia 2022, 14:43 · 5 minut czytania
Michał Wiśniewski cieszy się liczną rodziną. Pięciokrotnie żonaty lider grupy Ich Troje niedawno doczekał się piątego potomka. Jego dzieci są uzdolnione muzycznie: śpiewają, tańczą i komponują. Z jedną ze swoich córek Wiśniewski nagrał nawet wspólną piosenkę.


Michał Wiśniewski często dzieli się zdjęciami swoich pociech. Dzieci poszły w jego ślady

redakcja naTemat
21 kwietnia 2022, 14:43 • 1 minuta czytania
Michał Wiśniewski cieszy się liczną rodziną. Pięciokrotnie żonaty lider grupy Ich Troje niedawno doczekał się piątego potomka. Jego dzieci są uzdolnione muzycznie: śpiewają, tańczą i komponują. Z jedną ze swoich córek Wiśniewski nagrał nawet wspólną piosenkę.
Ile dzieci ma Michał Wiśniewski? Fot. Pawel Wodzynski/East News
  • Michał Wiśniewski ma za sobą cztery rozwody. Jego żonami były: Magda Femme, Marta Wiśniewska, Ania Świątczak i Dominika Tajner.
  • Obecnie żoną Michała Wiśniewskiego jest Pola Wiśniewska. Para ma synka Falco Amadeusa.
  • Michał Wiśniewski ma łącznie pięcioro dzieci: trzy córki (Fabienne Martę, Etiennette Annę i Vivienne Viennę) oraz dwóch synów (Xaviera Michała i Falco Amadeusa).

Życie prywatne Michała Wiśniewskiego przez lata pojawiało się na pierwszych stronach tabloidów. Charyzmatyczny piosenkarz, lider zespołu Ich Troje, przed laty najpopularniejszego w Polsce, ma bowiem za sobą cztery rozwody.

Pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego była Magda Femme, pierwsza wokalistka Ich Troje. Ich małżeństwo, które trwało od 1996 do 2001 roku, długo było ukrywane przez fanami i mediami. W 2002 roku Michał Wiśniewski poślubił Martę Mandrykiewicz (Mandarynę), tancerkę z zespołu. Małżeństwo Michała i Marty zawarte przed kamerami TVN-u na Antarktydzie przetrwało cztery lata i było bardzo publiczne – fani oglądali ich życie prywatne w reality show "Jestem jaki jestem".

Trzecią żoną gwiazdora była kolejna wokalistka Ich Troje - Anna Świątczak. Para wzięła ślub w 2006 roku (i kolejny rok później w Las Vegas), a rozwiodła się w 2011 roku. W 2012 roku Wiśniewski wziął ślub po raz trzeci i jak długo się wydawało - ostatni. To z Dominiką Tajner, z którą wychowywał syna Maksymiliana z pierwszego małżeństwa, był najdłużej, bo aż siedem lat. Ich rozwód był zaskoczeniem nawet dla... samej Tajner. To Wiśniewski złożył bowiem pozew o rozwód.

Muzyk szybko związał się z kolejną partnerką, Polą Wiśniewską, matką czworga dzieci i fotografką, która długo stroniła od blasku fleszy. Para, która poznała się na portalu randkowym, wzięła skromny ślub w kwietniu 2020 roku. Pola Wiśniewska stopniowo zaczęła pojawiać się u boku męża – wystąpiła w jego teledysku, oboje publikują też wspólne zdjęcia na Instagramie.

"Marek Hłasko napisał: 'Nie widziałem jeszcze ludzi, którzy spotkaliby się w dobrym miejscu życia. Takiego miejsca w życiu nie ma i być nie może. Zawsze zdaje się, że jest zbyt późno lub zbyt wcześnie; że zbyt wiele doświadczenia albo że zbyt mało. Zawsze coś stoi na przeszkodzie'. My rok temu mieliśmy tę odwagę, by dać sobie szansę na szczęśliwe życie. Warto było. Dziś mając siebie, mamy wszystko" – pisała Pola Wiśniewska w pierwszą rocznicę ślubu.

Czytaj także: Michał Wiśniewski tańczy ze swoimi dziećmi na Instagramie. Bawią się do hitu Ich Troje [WIDEO]

Ile dzieci ma Michał Wiśniewski?

Michał Wiśniewski ma pięcioro dzieci: trzy córki i dwóch synów. Z drugą żoną, Martą "Mandaryną" Wiśniewską, ma dwoje dzieci – Xaviera Michała i Fabienne Martę. Z kolei z trzecią żoną Anną Świątczak ma dwie córki – Etiennette Annę i Vivienne Viennę. W styczniu 2021 roku na świat przyszło piąte z dzieci Michała Wisniewskiego – syn Falco Amadeus.

Xavier Wiśniewski

Xavier Michał Wiśniewski, syn Michała Wiśniewskiego i Mandaryny, urodził się 24 czerwca 2002 roku. W tym roku skończy 20 lat. Studiował dziennikarstwo, ale porzucił studia. Wiśniewski mieszka z siostrą Fabienne i pracuje w gastronomii. Prywatnie spotyka się z Weroniką Fabijańską, siostrą Sebastiana Fabijańskiego, aktora, rapera i partnera Maffashion (Julii Kuczyńskiego).

Syn Wiśniewskiego odziedziczył po rodzicach smykałkę do tańca i muzyki. "Tańczę i piszę" – opisuje siebie na Instagramie Xavier Wiśniewski, który pisze własne piosenki. Gdy w 2021 roku nastolatek wypuścił swój kawałek "Mgła", zaniepokoił jednak swojego ojca.

Czytaj także: Michał Wiśniewski boi się o życie 19-letniego syna? "Na reakcję może być za późno"

"Xavier zgrabnie dobiera słowa. Nie napiszę, że po tacie, bo robi to inaczej. Przesłuchałem ten utwór kilkanaście razy i jeśli to nie fikcja literacka, to jest raczej jednoznaczny" – dodał. I podsumował: ""Wiem, że jest w szczęśliwym związku, że niczego mu nie brakuje, ale jeśli jest choć w części prawdziwy, to chyba mam prawo czuć się zaniepokojony? A może przesadzam i staję się za bardzo konserwatywny? Oby nigdy nie spie**olił z tego świata. My son - my pride". Sam Xavier wyznał potem, że miewał myśli samobójcze i publicznie krytykował rządową decyzję o zaprzestaniu finansowania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży.

Fabienne Wiśniewska

Fabienne Marta Wiśniewska to drugie wspólne dziecko Michała Wiśniewskiego i Marty Wiśniewskiej. Urodziła się 21 sierpnia 2003 roku, w tym roku skończy 19 lat i będzie zdawała maturę.

Niedawno Fabienne bawiła się na swojej studniówce, na którą przyszła zarówno jej mama, jak i tata z obecną partnerką. Jak zdradziła w jednym z wywiadów, na wyjątkową okoliczność założyła sukienkę swojej mamy sprzed 15 lat. Fabienne Wiśniewska również ma artystyczne ciągoty – zapowiedziała, że będzie aplikować na wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych.

Czytaj także: "Chyba niewiele". Mandaryna brutalnie szczerze o tym, co jej dzieci odziedziczyły po Wiśniewskim

Etiennette Wiśniewska

Etiennette Anna Wiśniewska urodziła się 17 września 2006 roku i jest córką Michała Wiśniewskiego oraz Anny Świątczak. W 2022 roku skończy 16 lat.

Ona również poszła w ślady muzycznie uzdolnionych rodziców. Z tatą nagrała nawet wspólną piosenkę pt. "JEST TAK czyli Rozmowa Ojca z Córką", która zadebiutowała w grudniu ubiegłego roku i spotkała się z ciepłym przyjęciem internautów.

Czytaj także: Wiśniewski pochwalił się pierwszą płytą córki. "Wraz z Eti świętujemy nasz wspólny winylek"

"Tak osobistej rozmowy dawno nie słyszeliśmy. Michał Wiśniewski razem z córką Etiennette zapraszają nas do swojego prywatnego świata, gdzie mamy okazję przysłuchać się ich niezwykle mądrej i osobistej muzycznej dyskusji" – można przeczytać w opisie, który towarzyszy klipowi do piosenki. Miesiąc po wydaniu singla, w styczniu 2022 roku, Michał Wiśniewski pochwalił się na Instagramie, że Etiennette Wiśniewska wydała pierwszą płytę na winylu.

Vivienne Wiśniewska

Vivienne Vienna Wiśniewska, druga córka Wiśniewskiego i Świątczak, najmłodsza córka muzyka, przyszła na świat 2 lutego 2008 i ma 14 lat. Podobnie jak starsze rodzeństwo ona także próbuje swoich sił jako piosenkarka. W 2020 roku na You Tube pojawił się singiel "Nie straszne strachy" w wykonaniu Vivienne.

Niedawno Vivienne Wiśniewska obchodziła urodziny. "Dziś kończysz 14 lat! Wiem, że nie ucieszysz się, że nazwę Cię najmłodszym moim skarbem, wiem że nie będziesz zadowolona z tego że to zdjęcie jest w szlafroku... ale jedno wiem, że mnie bardzo kochasz!" – napisał z tej okazji Wiśniewski na Instagramie.

Falco Wiśniewski

Falco Amadeus Wiśniewski jest najmłodszym dzieckiem i drugim synem Michała Wiśniewskiego. Chłopiec, który tak jak wszystkie dzieci lidera Ich Troje, otrzymał oryginalne imię, przyszedł na świat 29 stycznia 2021. Jest wspólnym dzieckiem Wiśniewskiego i jego obecnej partnerki Poli. Chłopiec, który niedawno skończył rok, ma łącznie ośmioro rodzeństwa – czworo ze strony matki i czworo ze strony ojca.

Falco Amadeus urodził się, gdy Michał Wiśniewski miał 48 lat. – Dziecko w tym wieku to taka trochę rewitalizacja starszego pana. Mam nadzieję, że koledzy w moim wieku się nie będą mieć mi za złe tego stwierdzenia, bo czujemy się na 18 lat, a przecież podchodzimy pod pięćdziesiątkę – mówił w rozmowie z "Faktem" Wiśniewski, który we wrześniu 2022 roku będzie obchodził 50. urodziny.

– Obserwując znajomych w podobnej sytuacji, czy nawet byłego teścia, który też niedawno został tatą, widzę, że dziecko cudownie wpływa na życie. Powrót do pieluch z pewnością odmładza – mówił Wiśniewski, odnosząc się do Apoloniusza Tajnera, ojca jego byłej żony Dominiki Tajner, który został ojcem w wieku 65. lat.

Czytaj także: https://natemat.pl/361759,mama-michala-wisniewskego-o-bylych-zonach-syna-ktora-lubila-najbardziej