nt_logo

W wieku 72 lat został ojcem. Karol Strasburger był również hejtowany za związek z młodszą kobietą

redakcja naTemat

21 kwietnia 2022, 15:09 · 4 minuty czytania
W 2019 roku 72-letni Karol Strabsurger powitał na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktor i prowadzący "Familiadę" nie uniknął hejtu. Wiele osób krytykowało nie tylko późne ojcostwo, ale również związek z młodszą o 37 lat Małgorzatą Weremczuk. Strasburger nic nie robi sobie jednak z krytyki i cieszy się rodzinnym życiem.


W wieku 72 lat został ojcem. Karol Strasburger był również hejtowany za związek z młodszą kobietą

redakcja naTemat
21 kwietnia 2022, 15:09 • 1 minuta czytania
W 2019 roku 72-letni Karol Strabsurger powitał na świecie swoje pierwsze dziecko. Aktor i prowadzący "Familiadę" nie uniknął hejtu. Wiele osób krytykowało nie tylko późne ojcostwo, ale również związek z młodszą o 37 lat Małgorzatą Weremczuk. Strasburger nic nie robi sobie jednak z krytyki i cieszy się rodzinnym życiem.
Michal Wozniak/East News
  • 74-letni Karol Strasburger w 2019 roku ożenił się z Małgorzatą Weremczuk. Partnerka prowadzącego "Familiady" jest od niego o 37 lat młodsza.
  • Ile dzieci ma Karol Strabsurger? W wiek 72 lat aktor został po raz pierwszy ojcem – ma córkę Laurę.
  • Karol Strabsurger był krytykowany zarówno za późne ojcostwo, jak i związek z młodszą kobietą.

74-letni Karol Strasburger wciąż pozostaje aktywny zawodowo i od lat cieszy się sympatią Polaków. W przeszłości Strasburger był dwukrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo z aktorką Barbarą Burską zakończyło się rozwodem. To zresztą ona, będąc jeszcze dziewczyną jego przyjaciela, namówiła go na studia aktorskie.

W 1981 aktor, który podbił serca widzów rolą w "Nocach i dniach", poślubił Irenę Morcińczyk. Kobieta zmarła w 2013 roku na raka. Para nie miała dzieci. "Byliśmy zgrani, kochający się" – mówił o swoim 32-letnim związku.

Kilka lat temu w życiu Karola Strasburgera zaszły wielkie zmiany. W 2019 roku prowadzący "Familiadę" poślubił swoją młodszą o 37 lat partnerkę Małgorzatą Weremczuk. Para wzięła skromnym ślub po dziesięciu latach przyjaźni.

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk

Karol Strasburger i Małgorzata Weremczuk poznali się w 2006 roku na weselu przyjaciół. W tamtym czasie kobieta współpracowała z Maciejem Kuroniem. W następnych latach Weremczuk zajmowała się m.in. PR-em dla karczmy "Gościniec Oycowizna". Z wykształcenia jest logopedką – ukończyła ten kierunek na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie.

Weremczuk zdążyła bardzo dobrze poznać Irenę Strasburger, pierwszą żonę Karola Strasburgera. Ponoć kobiety bardzo się lubiły. Gdy żona prowadzącego "Familiady" zachorowała na raka, Weremczuk starała się podtrzymać go na duchu. Po śmierci Ireny w 2013 roku, Strasburger zaproponował Weremczuk, aby została jego agentką.

– Postarała się na nowo zorganizować moje życie, by uporządkować cały ten chaos. Pilnowała grafiku, umów, płatności, obiegu korespondencji i setek telefonów oraz e-maili, na które ja wówczas nie miałem ochoty odpowiadać – powiedział w rozmowie z "Na Żywo" Karol Strasburger.

Czytaj także: Karol Strasburger ma o 38 lat młodszą partnerkę. Kim jest nowa wybranka prezentera?

W następnych latach Weremczuk sama przeżywała kryzys z powodu problemów małżeńskich. W 2017 roku rozwiodła się z mężem. Jak przyznała kilka lat temu w rozmowie z "Vivą", uczucie między nimi rodziło się powoli. – W życiu nie przypuszczałam, że połączy nas coś więcej. Byliśmy przez lata przyjaciółmi i zgranym teamem zawodowym. Doskonaliliśmy to z każdym rokiem, ale poza tym miałam swoje życie, on swoje. Miałam męża, on – żonę – powiedziała.

Strasburger wyznał, że bardzo ważne dla niego było uszanowanie tego, co łączyło go z jego ukochaną żoną. – Straciłem żonę, zostały wspomnienia. Oczekiwałem, że ta następna kobieta będzie szanowała tę, z którą byłem tyle lat. Jeśli spotkałbym kobietę, która chciałaby zbudować ze mną związek na negacji tego, co było, byłoby to niemożliwe – oznajmił.

Wiele osób wątpiło jednak w ich miłość i pojawiło się wiele złośliwych komentarzy dotyczących różnicy ich wieku. – Pobraliśmy się z miłości i na fundamencie wypracowanej przez lata przyjaźni. Życie na kocią łapę nie jest łatwe w wielu sytuacjach życiowych, o czym doskonale wiedzą wszystkie pary, które żyją w taki sposób - mówiła wówczas Weremczuk.

– Odpowiadam krytykom, aby nie wtrącali się w cudze życie osobiste. A szczególnie ludzie mający nieudane związki i złe doświadczenia nie powinni wyznaczać norm. Wydaje im się, że młodsza kobieta musi być pozbawiona rozumu i wartości, a starszy mężczyzna na tyle głupi, że nie jest w stanie ocenić niczego poza ładną buzią czy nogami. Takiemu stereotypowi mówię "nie"! W naszym przypadku różnica wieku działa na naszą korzyść – powiedział z kolei Strasburger w rozmowie z "Na żywo".

Czytaj także: "Różnica wieku działa na korzyść". Strasburger nie zostawił suchej nitki na hejterach, broni związku z 33-latką

Ile dzieci ma Karol Strasburger?

W listopadzie 2019 72-letni Karol Strasburger po raz pierwszy został ojcem. Para powitała na świecie córeczkę Laurę. Nie wszystkim spodobał się jednak fakt, że aktor doczekał się potomka po siedemdziesiątce i Strasburger ponownie musiał się zmierzyć również z opiniami hejterów.

Prezenter nawiązał wówczas do tej krytyki w programie "Dzień dobry TVN". – Starzejemy się wszyscy, ale młodość jest stanem umysłu. A gdy zdrowie jeszcze w tym pomaga, to jest ok. Moja psychika i sposób postrzegania życia są takie, że czuję się bardziej młody, niż gdy miałem 25 lat. Byłem za poważny, zgrzany na karierę. Bardzo łatwo było mnie dotknąć, zrazić, a i ja wszystko wiedziałem za dobrze, łatwo było mi ocenić kolegów. Teraz przyglądam się światu i uśmiecham. Pojawiły się inne rzeczy, ważniejsze – mówiła szczerze gwiazda "Familiady".

Czytaj także: "Wiek jest elementem, który mnie niepokoi". Strasburger szczerze opowiedział o późnym ojcostwie

Aktor przyznał również, że sam martwi się czasem tym, iż doczekał się dziecka w późnym wieku. – Oczywiście to działa jako jakaś sensacja, że ma się dziecko w późniejszym wieku. Jest to jakiś problem niewątpliwie dla każdego i ja też o tym myślę, bo nie jesteśmy wieczni. Ten wiek jest elementem, który mnie niepokoi – powiedział.

Dodał jednak, że warto spojrzeć na to z innej perspektywy. – Trzeba się zastanowić, czy dziecko, które ma odpowiedzialnego, opiekującego się starszego rodzica przez 20 lat ma gorzej, niż gdy ojcem jest 25-latek, który jako 26-latek się rozwiódł i zaraz znika, bo się rodzice rozeszli? – zastanawiał się głośno Strasburger.

Aktor uchylił również rąbka tajemnicy na temat relacji z żoną i codziennego życia z niemowlęciem. – Mam wspaniałą żonę. Codziennie na nią patrzę i myślę, że jest najwspanialszą mamą, jaką widziałem. Nie denerwujemy się, że dziecko się budzi o trzeciej w nocy. Nie wysypiam się, ale tak to już jest. Bez złości. Jak przychodzi moment, w którym wszystko się spełnia, a teraz jestem szczęśliwy, to jest cudowne. Zawsze mówię, że każdy moment na bycie spełnionym jest dobry – mówił dwa lata temu.

Czytaj także: https://natemat.pl/22203,karol-strasburger-dla-natemat-wazne-ze-ludzie-sie-smieja-mam-teorie-ze-z-moich-dowcipow-a-nie-ze-mnie-wywiad