nt_logo

W sklepie Barcelony pojawiła się koszulka Lewandowskiego i kosztuje... majątek

Adam Nowiński

20 lipca 2022, 13:37 · 3 minuty czytania
We wtorek późnym wieczorem FC Barcelona poinformowała, że Robert Lewandowski będzie jej piłkarzem przez kolejne cztery lata. W oficjalnym sklepie klubu już pojawiła się koszulka z nazwiskiem Polaka. Ile kosztuje? Sprawdziliśmy.


W sklepie Barcelony pojawiła się koszulka Lewandowskiego i kosztuje... majątek

Adam Nowiński
20 lipca 2022, 13:37 • 1 minuta czytania
We wtorek późnym wieczorem FC Barcelona poinformowała, że Robert Lewandowski będzie jej piłkarzem przez kolejne cztery lata. W oficjalnym sklepie klubu już pojawiła się koszulka z nazwiskiem Polaka. Ile kosztuje? Sprawdziliśmy.
W sklepie Barcelony pojawiły się koszulki z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego Fot. AP/Associated Press/East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

Lewandowski oficjalnie piłkarzem Barcelony

FC Barcelona poinformowała we wtorek, że Robert Lewandowski jest już oficjalnie jej piłkarzem. Duma Katalonii zapłaciła Bayernowi Monachium za Polaka 45 mln euro, a kolejne pięć milionów stanowią różnego rodzaju dodatki. Ta zawrotna kwota sprawia, że Robert Lewandowski staje się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Wprost niewiarygodna suma widniej jednak w pozycji "klauzula odstępnego". W zawartej na cztery lata umowie, na podstawie której Polak z Bayernu Monachium przeniósł się do FC Barcelona, mowa aż 500 mln euro.


Kiedy debiut Polaka w FC Barcelonie?

Pierwszą gratką dla kibiców FC Barcelony i "Lewego" jest fakt, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, debiut Polaka w nowych barwach jest spodziewany w pokazowym spotkaniu, które 24 lipca Blaugrana ma rozegrać w amerykańskim Las Vegas z Realem Madryt. Szykuje się więc wyjazdowe El Clásico.

Koszulka z Lewandowskim – cena, dostępność

Drugą gratką jest to, że wraz z ogłoszeniem, że "Lewy" został piłkarzem Dumy Katalonii na stronie oficjalnego sklepu klubu pojawiła się koszulka piłkarska z nazwiskiem Polaka. Jej koszt to bagatela 104,99 euro, czyli według obecnego kursu niecałe 500 zł.

Koszulka meczowa z Lewandowskim to już trochę większy koszt. Jej cena bez względu na wersję "domową" czy "wyjazdową" wynosi 159,99 euro, czyli przeszło 760 zł.

Kibice Barcelony mogą także kupić zwykłą koszulkę w barwach klubu bez nazwiska żadnego zawodnika za 89,99 euro, czyli 430 zł. Do każdej koszulki należy doliczyć także koszty wysyłki.

"Lewy" z nowym samochodem

Przeprowadzka Roberta Lewandowskiego z Niemiec do Hiszpanii wiąże się nie tylko ze zmianą meczowej garderoby. To także wypełnienie obowiązków wobec sponsorów i zmiana... samochodów służbowych.

W Monachium "Lewy" i kilku jego kolegów z drużyny: Kinglsey Coman, Leroy Sane, Leon Goretzki i Serge Gnabry, dostali na wyłączność 15 samochodów Audi: Audi e-tron GT i RS e-tron GT.

Od tego sezonu Lewandowski zamieni Audi na Cuprę, która od 2019 roku jest oficjalnym partnerem Dumy Katalonii. Jego samochodem służbowym będzie zapewne Cupra Formentor, która w najwyższej wersji VZ5 posiada silnik 2,5 TSI generujący 390 KM.

Bayern żegna Lewego

We wtorek Bayern Monachium pożegnał swojego zawodnika, który grał dla niego przez ostatnie 8 lat, wygrał wszystkie możliwe trofea, do tego strzelił 344 bramki w 375 meczach dla Die Roten, co czyni go żywą legendą mistrzów Niemiec.

Bawarczycy zebrali w jeden materiał wideo wszystkie najważniejsze trafienia i wszystkie sukcesy "Lewego", a materiał opatrzyli podpisem po polsku: "Dziękuję, Robert!" Tak na początku, jak na końcu, gdy widzimy płaczącego Polaka.

Na stronie mistrzów Niemiec przypomniano też najważniejsze sukcesy Polaka w barwach Bayernu i wybrano osiem szczególnych momentów z ośmiu lat gry Roberta Lewandowskiego na Allianz Arena. Znalazł się tam pierwszy gol, pierwsza armatka dla króla strzelców, pamiętne pięć bramek w dziewięć minut strzelone Wolfsburgowi, triumf w Lidze Mistrzów i sześć trofeów zdobyte w 2020 roku. Jest też pobity rekord Gerda Müllera.