Lewandowski uratował Barcelonę. Klub borykający się z plagą kontuzji pokonał Mallorcę

Michał Koprowski

02 października 2022, 09:16 · 2 minuty czytania
Robert Lewandowski został po raz kolejny bohaterem FC Barcelona i w ostatnim meczu ligowym z Mallorcą pokazał, że zna przepis na "gola w 20 minut". To było na tyle istotne, że Barca boryka się z plagą kontuzji, więc jej skład podczas tego meczu był mocno eksperymentalny i niezbyt skuteczny zwłaszcza w defensywie.

02 października 2022, 09:16 • 1 minuta czytania
Robert Lewandowski uratował Barcelonę podczas spotkania z Mallorcą Fot. Jaime Reina / East News
  • Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w lidze hiszpańskiej, co dało jego drużynie zwycięstwo nad Mallorcą 1:0.
  • Tym razem jednak umiejętności Polaka okazały się wyjątkowo istotne, bo FC Barcelona zmaga się obecnie z plagą kontuzji wśród swoich zawodników

Gol w 20 minut wg. Roberta Lewandowskiego

Media donoszą, że "Hiszpania długo czekała na taki wyczyn". Podczas meczu Barcelona-Mallorka Robert Lewandowski pokazał, że jest w stanie strzelić wybitnego gola już w 20. minucie spotkania.

W polu karnym najpierw zmylił jednego z obrońców, aby następnie przełożyć piłkę na prawą nogę i oddać strzał. Cała akcja zajęła Polakowi ok. 5 sekund, wybronienie graniczyło z cudem. Warto wspomnieć, że to już 9. gol Lewego w La Lidze.

Dlaczego Lewy uratował Barcelonę?

Przerwa reprezentacyjna okazała się katastrofalna w skutkach dla hiszpańskiego klubu. Kontuzjowani wrócili Frenkie de Jong, Memphis Depay, Hector Ballerin, Ronald Araujo oraz Jules Kounde. Sytuacja znacznie osłabiła Katalończyków, zwłaszcza w defensywie.

Przeczytaj także: Gwiazdor PSG jest wściekły. Domagał się transferu Lewandowskiego, ale nie wyszło

– Te kontuzje były hańbą. Potrzebne są większe środki ostrożności, więcej prewencji, lepsza komunikacja z drużynami narodowymi – podkreślał Xavi na konferencji prasowej przed meczem.

Może Cię zainteresować: "Babingtoniara" Świątek zwróciła się do "Robercika" Lewandowskiego: mam nadzieję, że mu nie przykro

Trener Barcy dodał również, że w konsekwencji problemów kadrowych na spotkanie z Mallorcą będzie zmuszony wystawić młodych i niedoświadczonych zawodników. Wobec tego skład "Dumy Katalonii" był mocno eksperymentalny.

I tak też "eksperymentalnie" grał na boisku. Zwłaszcza w defensywie. Widać to było szczególnie w końcówce spotkania, kiedy to gospodarze nie mając nic do stracenia przystąpili do ataku na bramkę Barcelony. Na szczęście ter Stegen miał dobry dzień i uratował wynik meczu.

FC Barcelona po zwycięstwie z RCD Mallorca objęła pozycję lidera tabeli. Jej największy rywal Real Madryt swoje spotkanie rozegra w niedzielę. Przeciwnikiem Królewskich będzie Osasuna.