Mieszkanka Grudziądza oddała mocz na niepełnosprawną kobietę i ją pobiła.
Mieszkanka Grudziądza oddała mocz na niepełnosprawną kobietę i ją pobiła. Fot. Marysia Zawada/REPORTER
Reklama.

W sobotę w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak napastniczka brutalnie obezwładnia kobietę z niepełnosprawnością, oddaje na nią mocz, a potem zaczyna ją bić. Szybko stało się jasne, że to sprawa z Grudziądza. Wszystko opisała "Gazeta Pomorska".

Jak twierdzi "GP", wszystkie uczestniczki zdarzenia się znały i najprawdopodobniej razem piły alkohol. Daria N. (domniemana sprawczyni) ma 40 lat, a jej ofiara 27 lat i cierpi na porażenie mózgowe. W sprawie pojawia się jeszcze trzecia kobieta, która filmowała całe zdarzenie. Sprawczyni i filmująca trafiły w ręce policji. Tam też zgłosiła się poszkodowana.

Sprawczyni i filmująca zostały zatrzymane. Policja podaje, że kobieta, która miała nagrywać całe zajście, otrzymała status świadka.

Darii N. został postawiony zarzut uszkodzenia ciała poniżej dni siedmiu, znieważenia i kierowania gróźb karalnych – powiedział w rozmowie z "Faktem" asp. Łukasz Kowalczyk, rzecznik prasowy policji w Grudziądzu. Dodał, że grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie kilka, kilkanaście tygodni temu. Ustalają to policjanci. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych w sobotę. Widać na nim, jak jedna kobieta siada drugiej na głowę i oddaje na nią mocz, po czym wstaje i się ubiera. Kolejne nagranie pokazuje, jak ta sama napastniczka okłada tę samą ofiarę, która tym razem leży na podłodze.

Z informacji "Gazety Pomorskiej" wynika, że poniżana i bita kobieta nie jest mieszkanką Grudziądza. Przyjechała spotkać się ze znajomą (chodzi o 40-latkę, która ją pobiła i znieważyła), za rentę niepełnosprawnej kupiły alkohol. W libacji brały udział jeszcze inne osoby.

Jak podaje "Fakt", Daria N. jest doskonale znana grudziądzkiej policji.

Wszyscy zmagający się z problemami mają do dyspozycji wybrane telefony zaufania.
tel. 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
tel. 116 123 – telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
tel. 801 199 990 – ogólnopolski telefon zaufania "Narkotyki – Narkomania"
tel. 801 889 880 – telefon zaufania "Uzależnienia behawioralne"
tel. 800 70 22 22 – linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego
tel. 800 108 108 – bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich
Dodatkowe numery znajdziemy pod tym adresem.