
Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie w sprawie znanego puddingu, który można było spotkać w sklepach Lidl. W jednej z partii produktu wykryto bakterię, która może wywołać zatrucie pokarmowe. Inspektorat podał szczegóły i zwrócił się z ważnym apelem do klientów w tej sprawie.
Informacja o wycofanym puddingu pojawiła się na oficjalnej stronie GIS. Czytamy tam, że to Lidl zawiadomił Inspekcję Sanitarną "o wykryciu Bacillus cereus we wskazanym poniżej produkcie".
GIS ostrzega przed popularnym puddingiem
Dodajmy, że bakterie Bacillus cereus (inaczej laseczka woskowa) mogą spowodować zatrucie pokarmowe, objawiające się głównie wymiotami lub biegunką. "Nie należy spożywać produktu wskazanego w komunikacie. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem należy skontaktować się z lekarzem" – zaapelowali przedstawiciele Inspektoratu.

I dodali, że Lidl razem z dostawcą produktu podjął dobrowolną decyzję o wycofaniu z obrotu i od konsumentów wskazanej partii produktu "Pilos High Protein Pudding smak czekoladowy, 200 g". Procedurę rozpoczęto od razu po wykryciu nieprawidłowości. Teraz monitoruje ją też Państwowa Inspekcja Sanitarna.
A informacje o nieprawidłowościach Lidl wywiesił także w swoich sklepach tam, gdzie trafił wadliwy produkt.
Zobacz także
Ostatnio wycofano też inny znany produkt
W ostatnim czasie GIS informował też o wycofaniu innego znanego towaru ze sklepów. Chodziło o popularny napój herbaciany Arizona Green Tea with Honey. Z rynku zniknęła konkretna partia po tym, jak wykryto poważne nieprawidłowości m.in. piekący i gorzki smak.
Wspomniana herbata była sprzedawana w butelkach o pojemności 450 ml. Producentem tego produktu jest AriZona Europe Cooperatief U.A. z Amsterdamu w Niderlandach. Natomiast za dystrybucję w Polsce odpowiada BevGroup Sp. z o.o. z siedzibą w Markach. Wycofywany napój miał numer partii LOT0409 oraz datę ważności do 31 października 2027 roku. W części butelek napoju z feralnej partii stwierdzono poważne wady jakościowe:
GIS wtedy też sugerował, aby osoby, które w ostatnim czasie kupiły ten napój, porównały dane znajdujące się na opakowaniu z informacjami podanymi w ostrzeżeniu. Jeśli okazało się, że to ten produkt, nie powinno się go spożywać. Najlepiej zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony. Można w ten sposób odzyskać pieniądze za wadliwy towar.
To oczywiście nie pierwszy taki apel GIS. W ostatnim czasie ostrzegano też przed: jogurtem z kawałkami szkła, musem orzechowym z salmonellą, herbatą liściastą z pestycydami, czekoladowymi zajączkami, w których wykryto plastik, mąką pszenną z bakterią coli. Warto więc czasem zaglądać na stronę www.gov.pl/web/gis/ostrzezenia, gdzie GIS publikuje takie ostrzeżenia.




