Polacy brązowymi medalistami mistrzostw Europy! Pokonali Francję w wielkim stylu

Zuzanna Tomaszewicz
W sobotę biało-czerwoni rozegrali z Francuzami mecz o brąz w ramach mistrzostw Europy w siatkówce mężczyzn. W każdym secie drużyny szły łeb w łeb, ale to Polakom udało się znaleźć na podium!
Polacy znowu wygrali w 3 setach. Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Pierwszy set zapowiadał się niepewnie. Z początku to Francuzi byli górą, jednak to Polakom udało się przejąć prowadzenie pod koniec seta. Biało-czerwoni wygrali z rywalem 26:24. Drugi set także okazał się zwycięski dla polskiej drużyny (25:22) - wszystko dzięki kapitalnym atakom kapitana drużyny Michała Kubiaka.

Polacy utrzymali wysoką formę też w trzecim secie. I tym razem nie dali za wygraną. Pokonali Francuzów 25:21, zdobywając tym samym trzecie miejsce w mistrzostwach Europy. Przypomnijmy, że na początku mistrzostw biało-czerwoni mieli ogromne szczęście. Wygrywali wszystkie mecze... z wyjątkiem czwartkowego spotkania z drużyną Słowenii, z którą przegrali w walce o finał.

Warto pamiętać, że od 2014 roku polska reprezentacja utrzymuje mistrzostwo świata. Natomiast tuż przed mistrzostwami Europy nasi zawodnicy awansowali na igrzyska olimpijskie w Tokio.