Sterylny gadżet, który ułatwi ci przetrwanie pandemii covid-19. Zrób to sam! [INSTRUKCJA]

Monika Piorun
Kiedy świat walczy z koronawirusem, wykonywanie codziennych obowiązków nie jest już tak banalne, jak przed wybuchem epidemii. Jak bez użycia palców naszych rąk otworzyć drzwi lub klapę śmietnika, nacisnąć guzik w windzie czy wbić numer pin na bankomacie? Wystarczy chwila, by skonstruować dziecinnie proste narzędzie, które w czasach zarazy powinno znaleźć się w zestawie przetrwania niejednego domorosłego MacGyvera lub równie zaradnej Wonder Woman. Tłumaczymy, jak go wykonać samodzielnie w domu.
Jak zrobić proste narzędzie, które ułatwi przetrwanie w czasach zarazy? Fot. YouTube.com/ViralVideoLab

Jak zrobić samosterylizujące się narzędzie pomocne w czasie pandemii?

Do wykonania "The Wuhan Tool", czyli gadżetu, który może ułatwić nam wykonywanie wielu codziennych czynności – od otwierania drzwi lub skrzynek na listy po naciskanie klawiszy na terminalach płatniczych, w windach czy w komunikacji publicznej – potrzebujemy zaledwie 3 przedmiotów:

zapalniczki,

taśmy klejącej,

klucza imbusowego (który można zastąpić kawałkiem odpowiednio zgiętego druta).

Narzędzie sprawdzi się wtedy, kiedy nie mamy na sobie rękawic ochronnych, a chcemy skorzystać z przedmiotów, których dotykanie zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem.
Czytaj także: Jak uszyć maseczkę higieniczną? To prostsze niż myślisz, a możesz pomóc szpitalom [INSTRUKCJA]


Instrukcja:

⦁ Weź do ręki zapalniczkę, przyłóż do niej klucz imbusowy w taki sposób, by zagięty kant wystawał ponad płomień i owiń wszystko dookoła taśmą samoprzylepną.

⦁ Po każdym użyciu narzędzia możesz go zdezynfekować za pomocą płomienia zapalniczki.

Koronawirusy przestają być aktywne w wysokiej temperaturze, dlatego warto wysterylizować przygotowany przez nas samodzielnie gadżet za każdym razem, kiedy z niego korzystamy.

Najnowsze informacje na temat koronawirusa:

Co to jest hantawirus i jakie choroby wywołuje? Uspokajamy – nie grozi nam kolejna pandemia

Czujesz, że tracisz węch lub smak? Ten objaw występuje u 30 proc. zakażonych koronawirusem