7 filmów, które każdemu dadzą pozytywnego kopa. Po nich nie będzie smęcenia

Zuzanna Tomaszewicz
Nie zawsze po powrocie czy ze szkoły czy z pracy mamy ochotę obejrzeć w telewizji lub w internecie coś poważnego. Czasem wolimy zasiąść przed telewizorem i zobaczyć film, który pozytywnie nas nastroi i da nam kopa na kolejny dzień. Z tego powodu redakcja naTemat przygotowała listę pozycji filmowych, po obejrzeniu których na naszej twarzy pojawi się szczery uśmiech.
10 pozytywnych filmów zdaniem redakcji naTemat [LISTA] Fot. kadr z filmu "Billy Elliot"; materiał promocyjny
Czytaj także: Jestem facetem pochłoniętym serialami dla kobiet. 5 tytułów, od których nie mogłem się oderwać

1. "Billy Elliot" (2001)

Tytułowy bohater Billy Elliot mieszka w górniczym miasteczku razem ze swoją rodziną. Ojciec i jego starszy brat tracą pracę w wyniku strajku górników, dlatego też chłopca nie stać na opłacanie zajęć baletowych. 11-latek pasjonuje się tańcem i z pomocą byłej baleriny, która dostrzegła w nim potencja, robi wszystko, aby dostać się do Królewskiej Szkoły Baletowej. Tata chłopca nie potrafi jednak zaakceptować zainteresowań syna.


Film Stephen Daldry opowiada historię od zera do bohatera, która pokazuje, że wcale nie liczy się status, a szczere chęci.
Fot. kadr z filmu "Billy Elliot"

2. "Zacznijmy od nowa" (2013)

"Zacznijmy od nowa" z pozoru zapowiada się na film stricte romantyczny, jednak to jedynie zmyłka. Uznany producent muzyczny Dan (Mark Raffalo) poznaje przypadkiem w restauracji utalentowaną Grettę (Keira Knightley), która po rozstaniu z chłopakiem-gwiazdą postanawia zostać niezależną pisarką piosenek. Oboje decydują się nagrać wspólnie płytę, ale na drodze dziewczyny wciąż staje jej ex.

Film "Zacznijmy od nowa" można określić jako bardzo życiowy, momentami bolesny, ale zakończenie komedii daje widzowi pełną satysfakcję, a także nadzieję na lepsze jutro.
Fot. kadr z filmu "Zacznijmy od nowa"

3. "Nietykalni" (2011)

O tym filmie słyszał najprawdopodobniej każdy. W "Nietykalnych" mamy bowiem przedstawioną historię czarnoskórego Drissa (Omar Sy), który pochodzi z biednej dzielnicy Paryża i próbuje znaleźć sposób, aby móc pobierać zasiłek. Mężczyźnie nie zależy na pracy, a na podpisie sparaliżowanego miliardera. Driss dostaje jednak posadę jako asystent arystokraty.

Fabuła "Nietykalnych" udowadnia, że istnieje coś takiego jak przyjaźń poza podziałami. Warto dodać, że film powstał w oparciu o prawdziwe wydarzenia.
Fot. kadr z filmu "Nietykalni"

4. "Młodzi przebojowi" (2016)

Akcja "Młodych przebojowych" rozgrywa się w latach 80. w Dublinie. Conor uczęszcza do katolickiej szkoły, w której aż wieje nudą. Razem ze swoimi przyjaciółmi postanawia założyć rockowy zespół i tym samym iść w ślady The Cure oraz Duran Duran. W międzyczasie poznaje przebojową Raphinę, która zachęca go do opuszczenia pogrążonej w kryzysie Irlandii.

Film "Młodzi przebojowi" to nie tylko komedia, ale też musical. Po jego obejrzeniu zechcecie ruszyć się z miejsca i zrobić coś więcej ze swoim życiem.
Fot. kadr z filmu "Młodzi przebojowi"

5. "Mała miss" (2006)

Siedmioletnia Olive, która ma lekką niedowagę, od zawsze marzyła o tym, aby zostać dziecięcą miss. Gdy niespodziewanie dziewczynka dostaje zielone światło, aby wziąć udział w prestiżowych zawodach, cała rodzina staje na głowie i wyrusza vanem do Kalifornii. W podróży Olive towarzyszą: dziadek narkoman, wujek homoseksualista, który jest specem od Prousta, starszy brat, który złożył śluby milczenia oraz niezadowoleni z życia rodzice.

"Mała miss" przedstawia historię z pozoru dysfunkcyjnej rodziny, która w obliczu zagrożenia może na siebie liczyć.
Fot. kadr z filmu "Mała miss"

6. "Szkoła rocka" (2003)

"Szkoła rocka" to komedia z Jackiem Blackiem w roli głównej. Aktor wciela się w postać Dewneya Finna, który podstępem dostaje pracę w renomowanej szkole. Mężczyzna nie zna się ani na historii, ani na matematyce, dlatego zaczyna uczyć dzieci grać na różnych instrumentach. Później zakłada uczniom zespół rockowy i - bez wiedzy ich rodziców oraz dyrektorki – jeździ z nimi na konkursy muzyczne.
Fot. kadr z filmu "Szkoła rocka"

7. "Dziennik Bridget Jones" (2001)

Bridget Jones (Renée Zellweger) ma pecha w miłości. Jest 32-letnią panną, walczy z nadwagą i uzależnieniem od alkoholu oraz nikotyny. Nagle Bridget wpada w oko swojemu nowemu szefowi (Hugh Grant). Na jej drodze staje też mężczyzna z przeszłości, Mark Darcy (Colin Firth). Kobieta ma dylemat, którego z panów wybrać. Do wyboru ma albo kobieciarza, albo nudziarza.

Choć "Bridget Jones" wydaje się być komedią skierowaną głównie do kobiet, to znajdą się też faceci, którzy podczas seansu tego filmu z trudem powstrzymywali się od śmiechu.
Fot. kadr z filmu "Dziennik Bridget Jones"


Czytaj także: Najlepsze horrory 2020. 13 filmów, przy których obecny rok jest trochę mniej straszny