Kolejna dziedzina życia, którą zdominowała subskrypcja. Jest istotna dla twojego dziecka

Dawid Wojtowicz
Co by nie mówić o obecnych czasach, w jednej kwestii są mocno sprzyjające: nasze nastolatki na pewno nie wyrosną na materialistów — przynajmniej nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Już nawet gier komputerowych nie trzeba im kupować — w pewnym sensie.
Xbox Game Pass Ultimate to miesięczny abonament na dostęp do cyfrowej biblioteki gier na komputery, konsole i smartfony. Sprzętem, który pozwoli z niego skorzystać jest chociażby konsola Xbox Series S Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
Nie zagłębiając się zbytnio w socjologiczne definicje pokolenia Z, warto jednak wspomnieć jedną charakterystykę, która jest dla dzisiejszych nastolatków dość istotna: wolą być, niż mieć; przeżywać, a nie kupować; doświadczać, a nie konsumować.

Brzmi górnolotnie? Niekoniecznie. To po prostu znak czasów. Po co kupować płyty, skoro całą dyskografię ulubionego wykonawcy można mieć na jedno kliknięcie? Książki tak samo — ogromną bibliotekę zmieścimy dzisiaj w czytniku wielkości notatnika. O filmach czy serialach nie trzeba chyba wspominać.

Nie ukrywajmy jednak, że takie rozwiązania nie są wygodne również dla nas. Dostęp do wspomnianej wyżej rozrywki jest dzisiaj banalnie prosty dzięki rozwiązaniu pod tytułem: “abonament”. Coś, co jeszcze kilka lat temu kojarzyło się nam z rachunkiem z telefon, dzisiaj stało się obowiązującym modus operandi firm z różnych dziedzin związanych z uprzyjemnianiem nam życia.

Jedna z nich, o której być może jeszcze nie wiecie, ale o której dzieciaki nie omieszkają wam prędzej niż później wspomnieć, jest branża gamingowa. Jak działają “abonamenty na gry” i czy są tak samo opłacalne, jak te filmowe, serialowe czy muzyczne? Jeden z nich na pewno.

Game Pass Ultimate

Jeśli wasz nastolatek zalicza się do fanów konsoli Xbox — jesteście w domu. To głównie z myślą o tych urządzeniach powstał Game Pass Ultimate, ale nie tylko. Z niezwykle bogatej biblioteki gier mogą korzystać również posiadacze komputerów z systemem Windows 10 oraz posiadacze smartfonów z systemem Android.

Wasze dziecko z pewnością należy do jednej z tych grup, choć istnieje też spora szansa, że do wszystkich trzech naraz. Niezależnie jednak od tego, na ilu urządzeniach będzie “odpalany” Game Pass, tak czy inaczej jest to rozwiązanie cenowo bezkonkurencyjne.

Miesięczny, otwarty dostęp do ponad 300 gier, w tym do tych, sygnowanych logo EA Play (czyli na przykład kontynuacji kultowych serii, takich jak: The Sims 4, FIFA20 czy Star Wars Jedi Upadły Zakon) kosztuje jedynie 54,99 zł.

A teraz przypomnijcie sobie, ile ostatnio płaciliście za pojedynczy, fizyczny egzemplarz gry, który wasza latorośl zażyczyła sobie na Gwiazdkę. No właśnie.
Warto dodać, że abonenci Game Pass Ultimate mają również gwarancję, że we wszystkie gry stworzone przez Xbox Game Studios (producenta takich hitów, jak Forza Horizon 4, Minecraft, Minecraft Dungeons czy Ori and the Will of the Wisps) będą dla nich dostępne już w dniu premiery.

Game Pass Ultimate trzyma więc ten sam poziom, co serwisy subskrypcyjne z innych rozrywkowych branż: skalując koszty, jest w stanie zaproponować niską cenę abonamentu przy niemal nieograniczonych możliwościach. Czysta oszczędność. Pytanie tylko, co teraz będziecie kupować dzieciakom na gwiazdki, urodziny i dni dziecka?

Xbox Series S

Głowa do góry, coś zawsze się znajdzie. Na przykład… nowa konsola. Bo chmura chmurą, subskrypcje subskrypcjami, ale na razie kluczowe znaczenie dla jakości naszego “gaming experience” ma jednak sprzęt.

A jeśli nie wiecie, jaki jego rodzaj będzie najbardziej kompatybilny z chmurowym rozwiązaniem typu Game Pass Ultimate — już podpowiadamy: Xbox Series S, czyli konsola stworzona specjalnie do tego, aby działać w modelu subskrypcyjnym.
Xbox Series S nie posiada fizycznego napędu. Zamiast tego, została wyposażona w wysokiej jakości dyski SDD. To dzięki ich sprawnemu działaniu, gry będą ładowały się znacznie szybciej, a same rozgrywki — przebiegały niezwykle płynnie. A to wszystko przy relatywnie niskiej cenie – już od 1349 zł.

Informacje na temat parametrów Xbox Series S znajdziecie na stronie Euro RTV AGD.

Artykuł powstał we współpracy z EURO