Francuski minister - gej nie został wpuszczony do strefy wolnej od LGBT w Kraśniku

Anna Dryjańska
Clément Beaune, francuski minister ds. europejskich, który przebywa z oficjalną delegacją w Polsce, nie został wpuszczony do strefy wolnej od LGBT w Kraśniku. Jak mówi rzecznik polityka, uniemożliwiły mu to polskie władze, które tłumaczyły się względami epidemicznymi. Minister Beaune jest gejem.
Clément Beaune, francuski minister ds. europejskich, który jest gejem, chciał odwiedzić polską strefę wolną od LGBT. Mówi, że nie został wpuszczony przez władze. fot. gouvernement.fr
Clément Beaune, który otwarcie mówi o swojej orientacji, wizytę w którejś z polskich stref anty–LGBT zapowiadał już kilka miesięcy temu. Swoje zamierzenie chciał zrealizować teraz, gdy przebywa z oficjalną delegacją w Polsce. Francuski polityk pragnął odwiedzić Kraśnik, który decyzją radnych prawicy do niedawna był także strefą wolną od technologii wi–fi i 5G.

Okazało się jednak, że członek francuskiego rządu do Kraśnika nie wjedzie – na przeszkodzie, jak mówi jego rzecznik, miały stanąć polskie władze. Swój sprzeciw wobec jego wizyty w strefie anty–LGBT miały tłumaczyć tym, że "nie zostałaby dobrze odebrana ze względu na trudności związane z sytuacją zdrowotną".
Czytaj także: Pojechałam do Kraśnika, który okrzyknięto "nowym Wąchockiem". Oto co powiedzieli mieszkańcy
Beaune rozważał zerwanie wizyty w Polsce i wcześniejszy powrót do kraju, ale zdecydował się zostać, by przyjrzeć się łamaniu prawa polskich kobiet do aborcji. W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" polityk zapewnia, że strefę anty–LGBT i tak odwiedzi, tyle że w innym terminie.

Kim są LGBT i czym są strefy wolne od LGBT?

LGBT to skrót oznaczający ludzi: lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe. Latem 2019 roku wypuszczenie naklejek z hasłem "strefa wolna od LGBT" zapowiedziała związana z PiS-em "Gazeta Polska" (sąd zakazał kolportażu tego wydania). Wkrótce część gmin rządzonych przez prawicę zaczęła przyjmować uchwały przeciwko "ideologii LGBT".


źródło: Politico
Czytaj także: "Mówili mi w twarz, że geje nie powinni żyć". Reporter BBC o swoim pobycie w Polsce