Wieniawa wyjaśniła, skąd zmiany w jej wyglądzie. Ujawniła, że zmaga się z poważną chorobą

redakcja naTemat
Julia Wieniawa podczas ostatniego nagrania na TikToku wyjawiła fanom, że zmaga się z chorobą, która wpłynęła na jej wygląd.
Julia Wieniawa zdradziła, że zmaga się z poważną chorobą. Fot. VIPHOTO/East News

Wyznanie Julii Wieniawy

W jednym z ostatnich nagrań na TikToku Julia Wieniawa zdradziła, że choruje na hashimoto, czyli niedoczynność tarczycy. Stwierdziła, że to przez nią aktorka nie wygląda tak, jak wcześniej. Położyła przy tym kres plotkom, jakoby za zmianami w jej wyglądzie stała medycyna estetyczna, co sugerowało w komentarzach wielu jej fanów.

– W tamtym okresie bardzo źle się ze sobą czułam i tak naprawdę nie wiedziałam, co się dzieje, a swoją niepewność siebie chowałam pod mocnym makijażem. Opuchliznę na twarzy usprawiedliwiałam tym, że jestem niewyspana, przemęczona, a może to po prostu młodość i tak wygląda mój baby face – powiedziała na nagraniu celebrytka.


Wieniawa zwróciła się też do swoich widzów, żeby nie zwlekali z badaniami i sprawdzali swój stan zdrowia.

– Być może problemy, z którymi się borykacie, to nie jest kwestia diety, albo kwestia tego, jaką macie urodę, tylko po prostu kwestia choroby, która przejmuje kontrolę nad waszym ciałem. Dlatego w momencie, kiedy ja promuję naturalność, a ktoś pisze mi, że mnie stać na zabiegi upiększające, to nieprawda. Ja sobie nigdy nic w życiu z twarzą nie zrobiłam, tylko po prostu zaczęłam się leczyć i zmieniłam swój tryb życia – stwierdziła aktorka na TikToku.

Hashimoto - czym jest ta choroba?

Nazwa "choroba Hashimoto” pochodzi od nazwiska japońskiego chirurga dr Hakaru Hashimoto, który w 1912 roku opisał 4 przypadki tej choroby.

Choroba Hashimoto, czyli przewlekłe limfocytowe zapalenie tarczycy, jest chorobą o podłożu autoimmunologicznym.

W normalnych warunkach układ immunologiczny chroni organizm przed zakażeniami. W tym przypadku natomiast w wyniku nieprawidłowego pobudzenia układu immunologicznego dochodzi do powstawania przeciwciał przeciwko własnej tarczycy. Powoduje to przewlekłe niebolesne zapalenie tarczycy, powoli (przez lata) niszczące ten gruczoł i prowadzące do zmniejszenia produkcji hormonów.
Czytaj także: https://natemat.pl/zdrowie/273065,choroba-hashimoto-niedoczynnosc-i-nadczynnosc-tarczycy-dieta-bezglutenowa