Wirtualny świat Facebooka. Firma zatrudni 10 tys. osób z UE i stworzy metawersum
Facebook zdradził swoje plany na najbliższą przyszłość. W ciągu 5 lat chce stworzyć własną wirtualną rzeczywistość, czyli metawersum. W tym celu planuje przyjąć do pracy 10 tys. osób z Unii Europejskiej.
Czytaj także: Po co kupować wirtualny kawałek ciała Dody? Choćby dla pieniędzy. “Ten rynek będzie gigantyczny"
Teraz, jak zauważa "Washington Post", Facebook chce ponownie wkupić się w łaski ludzi. Jego założyciel Mark Zuckerberg stwierdził, że "przeżywanie rzeczy w 2D" za pomocą smartfonów to przeszłość. W rozmowie z portalem The Verge powiedział: "Ludzie nie powinni żyć, patrząc na wszystko przez pryzmat tych małych świecących prostokątów. Byli stworzeni do prowadzenia interakcji w inny sposób".
Metawersum Facebooka
Facebook już wcześniej inwestował w wirtualną rzeczywistość. W 2014 roku wykupił firmę Oculus tworzącą gogle do wirtualnej rzeczywistości. Teraz poszedł o krok dalej – planuje stworzyć całe metawersum, które ma być dostępne zarówno na komputerach PC, jak i urządzeniach mobilnych i konsolach do gier.Zapowiadane przez założyciela Facebooka metawersum ma być wirtualną rzeczywistością 3D, w której użytkownicy Facebooka będą się obracać dzięki specjalnym okularom. Będą mogli w niej grać, pracować, uczestniczyć w koncertach i komunikować się ze sobą.
Firma zatrudni 10 tys. osób z UE
Na swojej stronie Facebook poinformował, że poszukuje 10 tys. specjalistów, którzy pomogą stworzyć i rozwinąć ten projekt. Chce ich znaleźć w Unii Europejskiej."Pomysł może otworzyć nowe społeczne i ekonomiczne możliwości i Europejczycy będą je kształtować od samego początku. Ogłaszamy dziś plan stworzenia 10 tys. miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych kadr na przestrzeni najbliższych pięciu lat. UE jest doskonałym miejscem do inwestycji, posiada ogromny rynek konsumencki, najlepsze uniwersytety i największe talenty" – można przeczytać w oświadczeniu firmy.
Czytaj także: "Halo? Proszę naprawić router!" Ta awaria pokazała, że Facebook stał się synonimem internetu
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut