Sławomir Mentzen to młody gwiazdor prawicy. Kim jest jego żona, Agnieszka Mentzen?
O politykach, szczególnie tych rozpoczynających swoją karierę, wiadomo stosunkowo niewiele. Podobnie jest ze Sławomirem Mentzenem. Wiceprezes partii Wolność - ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego nie jest zbytnio znany na polskiej scenie politycznej. Jeszcze mniej wiadomo o jego żonie, Agnieszce Mentzen.
- Politycy bardzo chronią prywatności swoich rodzin, stąd w sieci mało jest informacji na ich temat
- W przypadku Agnieszki Menzten jest podobnie
- O żonie Sławomira Mentzena wiadomo niewiele, gdyż sam Mentzen to początkujący polityk, wiceprezes partii Wolność - Janusza Korwin-Mikkego
Sławomir Mentzen - kim jest?
Przeglądając nieliczne w sieci życiorysy Sławomira Mentzena dowiadujemy się, że urodził się w 1986 roku w Toruniu. Ukończył Gimnazjum i Liceum Akademickie, a następnie ekonomię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.Co ciekawe, ten młody polityk obronił również licencjat z fizyki teoretycznej i doktorat z nauk ekonomicznych. Zawodowo jest doradcą podatkowym i ekonomistą. Prowadzi kilka biur rachunkowych, jest właścicielem kancelarii podatkowej oraz, to też dość ciekawe, sklepu myśliwskiego.
Sławomir Mentzen - kariera polityczna
Swoje pierwsze kroki w polityce Sławomir Mentzen postawił w 2007 roku wstępując w szeregi Unii Polityki Realnej. Ale nie został tam długo i po jakimś czasie zawiesił swoją działalność w ugrupowaniu.Na jego powrót do polityki trzeba było sporo poczekać, bo aż do 2015 roku. Wtedy właśnie starał się dostać na listy wyborcze ruchu Kukiz'15. Bezskutecznie.
Mentzen postanowił więc zmienić taktykę i dostał się do partii Wolność - Janusza Korwin-Mikkego. W 2017 roku został jej wiceprezesem. Wcześniej już piastował funkcję szefa toruńskiego okręgu partii oraz przewodniczącego rady naukowej partii.
Trzykrotnie startował w wyborach. W 2018 roku z własnym komitetem wyborczym na prezydenta Torunia. Przegrał. Uzyskał ponad 3 tys. głosów, co dało mu niespełna 4 proc. poparcia. W 2019 roku startował z KWW Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego. Z wynikiem ponad 16 tys. głosów i 2,02 proc. głosów nie dostał się do PE.
Czytaj także: "Na piwo" z tym politykiem Konfederacji przychodzą tłumy. Na czym polega fenomen Mentzena?
W tym samym roku na jesieni starał się dostać do Sejmu z list partii Konfederacja Wolność i Niepodległość. Otrzymał ponad 16 tys. głosów i 3,73 proc. ale ten rezultat nie dał mu poselskiego mandatu. W ostatnich latach Mentzen zasłynął swoją serią spotkań przy... piwie. Jak sam twierdzi, piwo i ekonomia są na nich dla niego równoważne. Poza tym konwencja spotkania przy trunku pozwala mu przełamać barierę ze słuchaczami, przez co odbiór tak zawiłych kwestii, jakimi są sprawy gospodarcze, jest o wiele lepszy.
Jak pisaliśmy w naTemat.pl Mentzen sprytnie nie zabiera na swoje spotkania tych, którzy kojarzą się z nagonką na LGBT, czy z tekstami o Żydach. Jest tylko on, kufel piwa i spora publika, a rozmowa nie toczy się o sprawach ideologicznych. I to się sprawdza, bo na kolejne spotkania z Mentzenem przychodzi coraz więcej chętnych.
– Jestem bardzo zadowolony z odbioru tych spotkań. Przychodzi naprawdę dużo osób. I rzeczywiście dyskusje dotyczą tematów, których poruszam. Ludzie naprawdę mają pytania o podatki, o polską gospodarkę. Niepokoją się tym, jak wygląda jej obecny stan. Wiele osób uważa, że przesadzono z dodatkami socjalnymi, że podatki są zdecydowanie za wysokie i za bardzo skomplikowane – powiedział w jednym z wywiadów Mentzen.