Polska już nie jest faworytem na Eurowizji 2022. Wiadomo, kto wyprzedził Ochmana
- Jeszcze na początku lutego Polska i jej reprezentant Krystian Ochman byli faworytami Eurowizji 2022.
- Teraz przewidywania bukmacherów się zmieniły i Polska wylądowała na szóstym miejscu. Wyprzedziły nas takie kraje, jak kolejno: Ukraina, Włochy, Szwecja, Wielka Brytania oraz Grecja.
- Polska nigdy nie wygrała Eurowizji. Nasz kraj odnosił sukcesy jedynie na Eurowizji Junior, na której w 2018 roku wygrała Roksana Węgiel, a rok później Viki Gabor.
Eurowizja 2022. Polska już nie jest faworytem?
Jakiś czas temu informowaliśmy w naTemat, że zgodnie z przewidywaniami bukmacherów Polska miała największe szanse na wygraną w Eurowizji 2022. Zaraz za nią uplasowała się Australia, Włochy oraz Szwecja. Zgodnie jednak z nowymi szacunkami bukmacherów, na wygraną ma teraz szansę inny kraj.
Zgodnie z szacunkami bukmacherów, największą szansę na wygraną obecnie ma Ukraina. Z trzeciego na drugie miejsce wspięły się Włochy, a z czwartego na trzecie Szwecja. Wysoko w stawce na czwartym miejscu pojawiła się Wielka Brytania, a za nią z dziesiątego na piąte miejsce wskoczyła Grecja. Polska z samego szczytu spadła na miejsce szóste.
Przypomnijmy, że Polska wygrania Eurowizji najbliżej była w 1994 roku, gdy Edyta Górniak z utworem "To nie ja!" zajęła drugie miejsce. Nasz kraj większe sukcesy święci na Eurowizji Junior – w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z utworem "Anyone I Want To Be", a rok później Viki Gabor z piosenką "Superhero". Ta druga wzbudziła ostatnio u niektórych kontrowersje swoim dorosłym wyglądem.
"A wy matki, ojcowie, ciocie, wujkowie, starsi bracia i siostry - nie spuszczajcie wiadra wulgarnych pomyj na nastolatki, które chcą zwyczajnie się podobać i być atrakcyjne, bo to dorośli lansują trendy, za którymi młode buźki idą w ciemno" - podsumowała hejt na nastoletnią wokalistę Joanna Stawczyk w swoim tekście dla naTemat.
Ubiegłoroczni zwycięzcy Eurowizji
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Eurowizję wygrały Włochy i zespół Måneskin z utworem "Zitti e buoni". Zespół wykonujący dość klasycznego rocka stał się światowym fenomenem i podróżował z koncertami po całej Europie, w tym w Polsce, gdzie ze sceny wsparł osoby LGBT.
Dla naTemat wywiad z zespołem przeprowadziła Helena Łygas.
– Ostatnie lata były dla nas czasem ogromnego i często też bardzo trudnego rozwoju. I nie mówię tu wcale o rozpoznawalności. Raczej o naszym rozwoju muzycznym i tym, jak dojrzewaliśmy, rozwijaliśmy się jako ludzie. Chcieliśmy dać upust emocjom i doświadczeniom, które wcześniej kumulowaliśmy w sobie, ale nie do końca mogliśmy dać im ujście – opowiadali dziennikarce o swojej nowej płycie muzycy.
Czytaj więcej o konkursie Eurowizji:
- Eurowizja 2022: Polska wygra konkurs? Bukmacherzy dają nam teraz największe szanse
- Polskie dzieci miażdżą dorosłych. Dlaczego na Eurowizji Junior mamy sukcesy, a Eurowizja to dramat?
- Ukraińska gwiazda Eurowizji pokazuje środkowy palec i pisze "won". To reakcja na inwazję Putina
- Rosja wykluczona z Eurowizji. Stanowcza reakcja organizatorów na inwazję na Ukrainę