Ostrowska-Królikowska pęka z dumy. Jej córka Julia została lekarzem

Weronika Tomaszewska-Michalak
30 października 2023, 10:44 • 1 minuta czytania
"Radość, wdzięczność, miłość" – czytamy w nowym poście Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej, w którym aktorka podzieliła się z fanami informacją, że jej córka Julia została lekarzem. Gwiazda "Klanu" wrzuciła też zdjęcie z promocji absolwentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Julia Królikowska została lekarzem. Fot. Instagram/@malgorzata_ok

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski pobrali się w 1988 roku. Aktorska para doczekała się piątki dzieci: Antoniego Królikowskiego, Jana, Julii, Marceliny i Ksawerego. Niestety aktor i juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo" zmarł w lutym 2020 roku.


O rodzinie Królikowskich wciąż jest głośno. Szczególnie o Antku, który przez swoje życiowe zawirowania nie ma dobrej sławy. Wciąż pozostaje na wojennej ścieżce ze swoją byłą partnerką, ale jeszcze żoną, Joanną Opozdą. W tle są też kłopoty z alimentami na syna Vincenta. Z kolei o Janie Królikowskim pisało się m.in. w 2021 roku, gdy został ojcem. Jego wybranką jest Joanna Jarmołowicz, znana z "M jak miłość".

Julia Królikowska została lekarzem

Szersza publiczność dobrze zna też Julię Królikowską. To właśnie ona od małego grała ze swoją mamą w serialu "Klan". Wcielała się tam w rolę Kasi Lubicz. Mimo tylu lat na planie nie zdecydowała się rozwijać swojej kariery w tym kierunku.

Została studentką wydziału lekarskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Dziś może pochwalić się niemałym sukcesem. Jej mama Małgorzata nie kryje dumy z córki. "Brałam dziś udział we wspaniałym wydarzeniu – uroczystej promocji Lekarzy Wydziału Lekarskiego z roku akademickiego 2022/2023. Koniec pewnego etapu. Nowa droga #nowewyzwania. Córcia – radość, wdzięczność, miłość" – napisała Ostrowska-Królikowska pod zdjęciem z uroczystości.

Aktorka podzieliła się też kilkoma refleksjami po całym wydarzeniu. "Padły ważne zdania… bez wiary, nadziei, miłości nie ma medycyny przez duże 'M'... Czy boty i AI są w stanie zastąpić empatię lekarza wobec chorego i jego rodziny? Jak ważną rolę odgrywa język, słowo, gdy złe może zabić? Otwartość, tolerancja, szacunek" – dodała.