Tak Polacy ocenili wybór Hołowni na marszałka Sejmu. Wyniki mówią za siebie
Sondaż. Jak Polacy oceniają wybór Hołowni na marszałka Sejmu?
W sondażu przeprowadzonym przez SW Research wybór Szymona Hołowni na marszałka Sejmu pozytywnie ocenia 51,7 proc. pytanych. Negatywne zdanie na ten temat ma zaś 24,8 proc. respondentów. 23,5 proc. nie posiada natomiast żadnej opinii odnośnie nowej roli jednego z liderów Trzeciej Drogi.
– Biorąc pod uwagę wiek, wybór Szymona Hołowni najczęściej aprobują respondenci, którzy skończyli 50 lat (56 proc.). Ze względu na wykształcenie są to przede wszystkim osoby, które skończyły studia - 60 proc. Decyzję Sejmu za słuszną uważa ponad 6 na 10 badanych o dochodach przewyższających 5000 zł netto (62 proc.) i 57 proc. osób z miast liczących nie więcej niż 20 tys. mieszkańców – przekazała Wiktoria Maruszczak, senior project manager w SW Research.
Przypomnijmy, że w poniedziałek (13 listopada) kandydaturę Hołowni na marszałka Sejmu X kadencji poparło łącznie 265 posłów. W orędziu wygłoszonym w czwartek (16 listopada) polityk zapowiedział, że zamierza wprowadzić w niższej izbie parlamentu "bezpieczne zmiany".
– Bardzo zależy mi na otwarciu Sejmu, na rozmowę z ludźmi, którzy pełnią ważne dla Polaków funkcje – nieważne, przez którą partię zostali mianowani. Chcę wysłuchać ludzi, których głos w ostatnich latach nie był brany pod uwagę w wystarczający sposób – oznajmił.
Dodajmy, że Hołownia odbył już pierwsze spotkanie z Andrzejem Dudą. Prezydent złożył na ręce marszałka projekt ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, która reformuje system dowodzenia polskiej armii.
Kuriozalny materiał TVP o wyborze Hołowni na marszałka
Jak pisaliśmy w naTemat, w programie "Jak oni kłamią" w TVP, którego gospodarzem był Michał Rykowski, pojawił się materiał poświęcony wypowiedzi Szymona Hołowni, jaka padła w wywiadzie z Moniką Olejnik. – Ja jestem, pełniąc tę funkcję, czytelnym znakiem, że istnieje w tej izbie większość zdolna wyłonić rząd – mówił nowy marszałek na antenie TVN24.
Przypomnijmy, że jego kandydaturę poparło 265 posłanek i posłów. Mimo to w TVP Info określono słowa lidera Polski 2050 mianem "dziwnego sformułowania". Twórcy materiału postanowili pokazać, że różne znaki i symbole mają odmienne znaczenia w poszczególnych kulturach. Jako przykład podano w tym przypadku... sowę.