Nowa konsul honorowa w USA publikuje zdjęcia Tuska w mundurze SS i Sikorskiego obok szubienicy. Gdzie reakcja MSZ?

Nowa konsul honorowa w USA publikuje zdjęcia Tuska w mundurze SS i Sikorskiego obok szubienicy. Gdzie reakcja MSZ?
Nowa konsul honorowa w USA publikuje zdjęcia Tuska w mundurze SS i Sikorskiego obok szubienicy. Gdzie reakcja MSZ? Fot Twitter.com/ Dorota Wysocka-Schnepf
Oto obraz polskiej dyplomacji. Maria Szonert to żona członka podkomisji smoleńskiej Wiesława Biniendy. Parę dni temu została konsulem honorowym Rzeczypospolitej Polskiej w Akron w stanie Ohio. A dziś internet żyje tym, co można znaleźć na profilu pani konsul na Facebooku.

Właściwie nie ma wątpliwości, że to stanowisko dla Marii Szonert to dowód wdzięczności PiS za dokonania jej męża. Bo jak inaczej wytłumaczyć utworzenie konsulatu honorowego w niewielkim Akron?
Maria Szonert, tak jak i mąż prof. Wiesław Binienda, jest zwolenniczką teorii o zamachu w Smoleńsku. Zresztą, w ogóle niespecjalnie na swoim profilu na Facebooku kryje się z tym, czego i kogo jest zwolenniczką, a kto jest według niej wrogiem. Jak to się ma do piastowanego przez nią stanowiska w dyplomacji?
Zdjęcia z Donaldem Tuskiem w hitlerowskim mundurze na jej profilu już nie ma. Za to wciąż można znaleźć wpis z fotomontażem łączącym zdjęcie byłego szefa polskiej dyplomacji Radosława Sikorskiego z obrazem przedstawiającym egzekucję i tytułem "Wieszanie zdrajców".
Były minister spraw zagranicznych pyta zatem swego następcę, czy ten podziela zdanie nowej pani konsul.
Reakcji ze strony szefa MSZ domaga się wielu polityków opozycji – jak dotąd bezskutecznie.
Trwa ładowanie komentarzy...