One robią swoje! Pięć młodych Polek, dla których liczy się coś więcej niż "ścianka"

Leitner, Szpura, Zawiałow i inne Polki, które robią wielką karierę i nie czują potrzeby promowania się na Pudelku.
Leitner, Szpura, Zawiałow i inne Polki, które robią wielką karierę i nie czują potrzeby promowania się na Pudelku. Fot. Instagram.com / Małgorzata Leitner, Areta Szpura, Daria Zawiałow
Karierę przez duże K każdy rozumie inaczej. Dla jednych to ciągłe imprezy i rozmowy o niczym, innym zawodowy sukces kojarzy się z bezsennymi nocami i podejmowaniem niepopularnych decyzji. My przyglądamy się działaniom pięciu młodych Polek, zdecydowanie należących do drugiej kategorii.

Areta Szpura, współzałożycielka marki Local Heroes

"Real stuff sucks" - takim hasłem na koszulkach i bluzach ona i jej koleżanka Karolina Słota podbiły modowy rynek. Ciuchy z metką Local Heroes noszą Miley Cyrus, Justin Bieber i Rihanna, do współpracy zapraszają zaś takie firmy jak Reebok. Sukces nie zmienił Arety, wciąż lubi jednorożce i tęczę, jednocześnie angażując się w sprawy kobiet.

– Szkoda, że odwagi nie mają dziewczyny w moim wieku, znane blogerki. Byłoby świetnie, żeby były nie tylko komercyjnie, ale też społecznie widoczne. Ale one wolą sprzedawać sukienki – mówi "Wysokim Obcasom". Ona ostatnio wywołała dyskusję kalendarzem "Miss World". Jedna z jego bohaterek pozowała w ciąży i z nieogolonymi pachami.

Michalina Łabacz, aktorka

– Przede wszystkim dojrzewałam nie tylko jako aktorka, w ekspresowym tempie, także jako człowiek. Myślę, że czuje się teraz dużo silniejsza – mówiła o swoim udziale w "Wołyniu" młodziutka aktorka. Wojciech Smarzowski powierzył jej główną rolę, której poświęciła kilka lat życia. I nie było mowy o wycofaniu się - nawet, gdy los produkcji wisiał na włosku.

Zaangażowanie Michaliny doceniło środowisko filmowe, doceniła też widownia. 25-latka ma swoje 5 minut, ale nie korzysta z nich wyskakując z lodówki. Gra w teatrze u boku Jana Englerta i Janusza Gajosa (w "Garderobianym" Teatru Narodowego), weszła również na plan kultowego "Belfra".

Małgorzata Leitner, właścicielka agencji Avant Models

33-latka po studiach z zarządzania w SGH kieruje karierą Kasi Struss, Zosi Nowak, Ani Jagodzińskiej, Magdaleny Mielcarz czy Joanny Krupy. Pod skrzydłami Leitner są także byli uczestnicy programu "Top model", w którym kilkakrotnie gościła.


Jej Avant Models to synonim sukcesu budowanego ciężką pracą. Leitner nie zwalnia tempa od ponad dekady, w pełni poświęcając się swoim podopiecznym. – Jestem cały czas pod telefonem i przy komputerze, nawet sobota i niedziela nie są dla mnie dniem wolnym od pracy – przyznała kiedyś. W marcu wydała poradnikową książkę "Dobre uczennice zostają top modelkami".

Daria Zawiałow, wokalistka

Dość szybko uświadomiła sobie, że zaistnieć to nie taka łatwa sprawa. Zawiałow wydaje płytę w wieku 24 lat, wcześniej walcząc o uwagę jurorów talent shows. – Dostałam wtedy ogromną lekcję pokory i wiedziałam, że przede mną lata ciężkiej pracy, jeśli chcę cokolwiek osiągnąć, a i tak nie gwarantuje mi to sukcesu – powiedziała w jednym z wywiadów.

Nazwisko Zawiałow w tej chwili zna coraz więcej osób. Chwalą za teksty o "czymś" i artystyczną dojrzałość. Ona przekonuje zaś, że wie, czego chce, "czego mniej więcej może się spodziewać i że czasem bywa naprawdę trudno". Nadmienimy, że wokalistka latem wystąpi na największych muzycznych festiwalach: Orange Warsaw i Open'erze, a do jej fanów należą Kinga Preis i Piotr Rogucki.

Magda Butrym, projektantka mody

Latami spełniała oczekiwania innych, dziś spełnia tylko swoje. To, jak rozumie modę, kupują celebrytki pokroju Kim Kardashian, top modelki (np. Anja Rubik i Alessandra Ambrosio), stylistki i blogerki światowego formatu. Butrym ubiera gwiazdy, co ważne - bez potrzeby bycia w centrum uwagi.

Na oficjalnym Instagramie marki nie znajdziemy jej "selfies", lecz zdjęcia zadowolonych klientek. Polka spokojnie buduje pozycję, rzadko udzielając się w mediach i nie działa wbrew sobie. Ubiera tylko osoby, które "mają swój wypracowany styl i jest on spójny z filozofią marki". A najbardziej cieszy ją, że nie musi zabiegać o ich uwagę.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.