To już nokaut. W tym sondażu Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło wynik, po którym Grzegorz Schetyna po prostu zaniemówi

Partia Jarosława Kaczyńskiego bije kolejne rekordy w sondażach. W badaniu Pollster osiągnęła rekordowy wynik 47 proc.
Partia Jarosława Kaczyńskiego bije kolejne rekordy w sondażach. W badaniu Pollster osiągnęła rekordowy wynik 47 proc. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Nic nie jest w stanie zatrzymać niebotycznych wyników sondażowych Prawa i Sprawiedliwości. Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster pokazuje wynik, jakiego partia dowodzona przez Jarosława Kaczyńskiego jeszcze nie miała. Respondenci zostali zapytani na kogo oddali by swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę.

Należy zwrócić uwagę na fakt, że w ostatnich tygodniach ma miejsce wiele burzliwych wydarzeń, które teoretycznie mogłyby zachwiać pozycją PiS. To sejmowa batalia o projekty ustaw reformujących sądownictwo i związany z tym konflikt z prezydentem Dudą, kontrowersje związane z kodeksem wyborczym czy powiew świeżości w .Nowoczesnej, która ma nową przewodniczącą. A także pogłoski o zmianie premiera. Jeśli rzeczywiście Kaczyński zastąpiłby Szydło, to byłoby to duże ryzyko wizerunkowe, gdyż prezes PiS nie należy do polityków, którzy brylują w sondażach zaufania.

Jednak najwyraźniej na razie nic nie przeszkadza Prawu i Sprawiedliwości, które notuje kolejne rekordy poparcia, kiedy ciągle wydaje się, że sufit został już osiągnięty. Otóż w badaniu Pollstera dla "Super Expressu" PiS osiągnęło wynik 47 proc. Takich wyników nie miało jeszcze nigdy. Platforma Obywatelska jest daleko za plecami lidera, notując prawie... trzy razy gorszy wynik – 17 proc. Na trzecim miejscu jest Kukiz'15 z 10-procentowym poparciem. Tuż za nim plasuje się .Nowoczesna (9 proc.). Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskały po 5 proc. poparcia. Poza parlamentem znalazłaby się Partia Razem (4 proc.) i Wolność Janusza Korwin-Mikkego (3 proc.).

Kilka dni temu pojawiły się inne sondaże, które potwierdzają rekordową tendencję sondażową Prawa i Sprawiedliwości. Jeden, także zrobiony przez Pollster, jest tragiczny dla partii opozycyjnych, W drugim wynik Platformy Obywatelskiej jest nieco lepszy. Nie zmienia to faktu, że PiS w obu ma około 43 proc. poparcia, a jego przewaga nad resztą stawki jest ogromna.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...