Kukiz "obrazowo" o koalicji z PSL. "By wejść pod przykryciem konia i poderżnąć gardło dyktatorowi"

Paweł Kukiz w jednym z ostatnich wywiadów opowiadał historię o... jedzeniu konia i przebieraniu się w jego skórę. W ten sposób tłumaczył koalicję z PSL.
Paweł Kukiz w jednym z ostatnich wywiadów opowiadał historię o... jedzeniu konia i przebieraniu się w jego skórę. W ten sposób tłumaczył koalicję z PSL. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Paweł Kukiz postanowił chyba zawstydzić najsłynniejszych złotoustych polityków takich, jak Ryszard Petru i Tadeusz Cymański. W wywiadzie udzielonym blogerowi Krzysztofowi "Atorowi" Woźniakowi koalicjant ludowców opowiedział historię o... poderżnięciu gardła dyktatorowi z pałacu, do którego Kukiz zamierza dostać się w skórze konia.


Jak informowaliśmy w naTemat.pl, w 8 sierpnia Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 oficjalnie poinformowały o zawarciu Koalicji Polskiej, co spotkało się z oburzeniem w elektoratach obu ugrupowań. Paweł Kukiz od kilku dniu musi więc nieustannie tłumaczyć się ze współpracy z ludowcami, których jeszcze niedawno publicznie nazywał "mafią".


Jedną z okazji do takich tłumaczeń był wywiad, którego świeżo upieczony koalicjant Władysława Kosiniaka-Kamysza udzielił blogerowi Krzysztofowi "Atorowi" Woźniakowi. Rozmowa z początku przebiegała dość nudnawo, aż do momentu, gdy Paweł Kukiz wspomniał, że jego żona również była zszokowana decyzją o współpracy z PSL.


"Ale jak to Paweł?! Przecież Ty wjechałeś tutaj w 2015 roku na białym koniu w galowym mundurze ułana, żeby poderżnąć gardło systemowi!" – cytował polityk swą partnerkę. Po czym Kukiz zdradził widzom odpowiedź, której miał jej udzielić.

– Ja mówię: Małgosiu, ale warunki na wojnie się zmieniły tak, że koń mi już osłabł w taki sposób, że go musiałem dorżnąć, zjeść – bo sam umarłbym z głodu – następnie przebrać się w jego skórę, by próbować wejść do pałacu pod przykryciem konia i poderżnąć gardło dyktatorowi – usłyszeliśmy.Czy ta odpowiedź usatysfakcjonuje elektorat, na skuszenie którego liczyli Kukiz i Kosiniak-Kamysz? Przypomnijmy, iż po publikacji najnowszego sondażu pracowni Kantar okazało się, że koalicja PSL i Kukiz'15 nie ciszy się wystarczająco wysokim poparciem, by marzyć o przekroczeniu progu wyborczego.


Do tego nawarstwiają się problemy wewnętrzne w Koalicji Polskiej. Jak donosiliśmy w naTemat.pl, w sobotę ze startu w wyborach do Sejmu zrezygnowała ważna "jedynka" na wspólnych listach PSL i Kukiz'15. Łukasz Rzepecki uznał bowiem, że nie fair wobec wyborców byłoby, gdyby przyjął propozycję startu w okręgu, z którym nie ma nic wspólnego.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!