nt_logo

Nie tylko alkohol i kokaina. Lekarz zdradził, z jakimi uzależnieniami zmagał się Depp

redakcja naTemat

16 kwietnia 2022, 09:47 · 2 minuty czytania
Johnny Depp i Amber Heard wciąż toczą sądową batalię, podczas której na jaw wychodzą szczegóły dotyczące ich burzliwego małżeństwa. Na ostatniej rozprawie lekarz hollywoodzkiego aktora podał długą listę substancji, od których uzależniony był jego pacjent.


Nie tylko alkohol i kokaina. Lekarz zdradził, z jakimi uzależnieniami zmagał się Depp

redakcja naTemat
16 kwietnia 2022, 09:47 • 1 minuta czytania
Johnny Depp i Amber Heard wciąż toczą sądową batalię, podczas której na jaw wychodzą szczegóły dotyczące ich burzliwego małżeństwa. Na ostatniej rozprawie lekarz hollywoodzkiego aktora podał długą listę substancji, od których uzależniony był jego pacjent.
Od czego był uzależniony Johnny Depp? Fot. Pool EPA / Associated Press / East News

Sądowa batalia Deppa i Heard

Sprawa Johnny'ego Deppa i Amber Heard miała swój początek w maju 2016 roku. Aktorka znana z "Dziennika zakrapianego rumem" i "Aquamana" złożyła wtedy pozew o rozwód, a także wystąpiła o zakaz zbliżania się dla ex-męża. Celebrytka wyznała, że padła ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej ze strony małżonka. Oskarżenia te miały potwierdzić zdjęcia przedstawiające jej posiniaczoną twarz.


Johnny Depp oznajmił jednak, że to Heard miała dwa razy uderzyć go w głowę i raz rzucić w niego butelką. Zgodnie z jego zeznaniami rozbite szkło poszarpało mu środkowy palec, który musiał być później chirurgicznie przyszyty.

Jesienią 2020 roku Depp przegrał pierwszy proces o zniesławienie z wydawcą brytyjskiego dziennika "The Sun", który nazwał aktora "żonobijcą". Przez werdykt sędziego gwiazdor stracił role czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda w filmie "Fantastyczne zwierzęta. Tajemnice Dumbledore'a" (zastąpił go potem Mads Mikkelsen) oraz pirata Jacka Sparrowa w kontynuacji "Piratów z Karaibów".

Na wyspach brytyjskich popularnemu aktorowi odmówiono wniesienia odwołania do wyroku sądu w sprawie słów użytych przez "The Sun". Depp przeniósł więc proces do Stanów Zjednoczonych. Artysta i jego była żona ponownie spotkali się na sali sądowej w stanie Wirginia.

Pełnomocnicy Deppa stwierdzili, że doniesienia Heard o przemocy domowej ze strony jej ex-partnera zostały sfabrykowane. Celebrytkę nazwano "kłamczuchą", a także "manipulatorką". Prawniczka aktorki zarzuciła Deppowi gwałt na swojej dawnej żonie. – Wziął od ośmiu do dziesięciu tabletek ekstazy. Kolejne trzy dni były pełne przemocy. Rzucał w nią butelkami, wyzywał, a następnie przeciągnął po rozbitych butelkach, uderzył, a później penetrował ją przy pomocy butelki – powiedziała Elaine Bredhoft drugiego dnia rozprawy.

Od czego uzależniony był Johnny Depp?

W kolejnych dniach w sądzie stawił się dr David Kipper, który od 2014 roku pracował dla Deppa i pomagał mu w walce z uzależnieniami. Lekarz wyjawił na oczach osób zebranych na sali informację o tym, z jakimi substancjami jego pacjent miał problemy.

Jak się okazuje, Depp w przeszłości był uzależniony nie tylko od alkoholu i kokainy, ale zażywał także w sporych ilościach opioidy, benzodiazepiny i Xanax, który podaje się m.in. osobom cierpiącym na stany lękowe.

Warto wspomnieć, że od lat 90. Stany Zjednoczone zmagają się z tzw. kryzysem obioidowym. Mnóstwo Amerykanów uzależnia się od przyjmowania leków przeciwbólowych. Wraz z rosnącą świadomością wśród obywateli USA zdobywanie recept na leki opioidowe staje się coraz ryzykowniejsze, dlatego wiele osób uzależnionych od narkotyków szuka zamienników na czarnym rynku.

Czytaj także: https://natemat.pl/394777,euforia-kresli-brokatem-opowiesc-o-kryzysie-opioidowym-w-usa